zakładna forma słowawotewrić

infinitiwwotewrić
transgresiw (pf)wotewriwši


prezpret (p)
Singular1. wos.wotewrjuwotewrich
2. wos.wotewrišwotewri
3. wos.wotewriwotewri

prezpret (p)
Dual1. wos. wotewrimojwotewrichmoj
2.-3. wos.m
Rat
wotewritajwotewrištaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wotewritejwotewrištej

prezpret (p)
Plural1. wos.wotewrimywotewrichmy
2. wos.wotewrićewotewrišće
3. wos.wotewrjawotewrichu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwotewriłwotewriławotewriło
Plwotewriliwotewrili
wotewriłe
Duwotewriłoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wotewrimoj
wotewrmoj
wotewrimy
wotewrmy
2. wos.wotewri
wotewr
wotewritaj
wotewrtaj
wotewritej
wotewrtej
wotewriće
wotewrće
3. wos.


SgDuPl
Nomwotewrjenjewotewrjeniwotewrjenja
Genwotewrjenjawotewrjenjowwotewrjenjow
Datwotewrjenjuwotewrjenjomajwotewrjenjam
Accwotewrjenjewotewrjeniwotewrjenja
Instr (z/ze)wotewrjenjomwotewrjenjomajwotewrjenjemi
Loc (wo)wotewrjenjuwotewrjenjomajwotewrjenjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotewrjenywotewrjenawotewrjene
Genwotewrjeneho
wotewrjenoh2
wotewrjenejewotewrjeneho
wotewrjenoh2
Datwotewrjenemu
wotewrjenom2
wotewrjenejwotewrjenemu
wotewrjenom2
Accwotewrjeneho
wotewrjenoh2
wotewrjenywotewrjenuwotewrjene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotewrjenymwotewrjenejwotewrjenym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotewrjenajwotewrjenej
Genwotewrjeneju
Datwotewrjenymaj
Accwotewrjenejuwotewrjenej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotewrjenymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotewrjeniwotewrjene
Genwotewrjenych
Datwotewrjenym
Accwotewrjenychwotewrjene
Instr (z/ze)wotewrjenymi
Loc (wo)wotewrjenych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje