zakładna forma słowawotemrěć

infinitiwwotemrěć
transgresiw (pf)wotemrěwši


prezpret (p)
Singular1. wos.wotemrějuwotemrěch
2. wos.wotemrěješwotemrě
3. wos.wotemrějewotemrě

prezpret (p)
Dual1. wos. wotemrějemojwotemrěchmoj
2.-3. wos.m
Rat
wotemrějetajwotemrěštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wotemrějetejwotemrěštej

prezpret (p)
Plural1. wos.wotemrějemywotemrěchmy
2. wos.wotemrějećewotemrěšće
3. wos.wotemrějawotemrěchu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwotemrěłwotemrěławotemrěło
Plwotemrěliwotemrěli
wotemrěłe
Duwotemrěłoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wotemrějmojwotemrějmy
2. wos.wotemrějwotemrějtajwotemrějtejwotemrějće
3. wos.


SgDuPl
Nomwotemrěćewotemrěćiwotemrěća
Genwotemrěćawotemrěćowwotemrěćow
Datwotemrěćuwotemrěćomajwotemrěćam
Accwotemrěćewotemrěćiwotemrěća
Instr (z/ze)wotemrěćomwotemrěćomajwotemrěćemi
Loc (wo)wotemrěćuwotemrěćomajwotemrěćach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotemrětywotemrětawotemrěte
Genwotemrěteho
wotemrětoh2
wotemrětejewotemrěteho
wotemrětoh2
Datwotemrětemu
wotemrětom2
wotemrětejwotemrětemu
wotemrětom2
Accwotemrěteho
wotemrětoh2
wotemrětywotemrětuwotemrěte
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrětymwotemrětejwotemrětym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotemrětajwotemrětej
Genwotemrěteju
Datwotemrětymaj
Accwotemrětejuwotemrětej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrětymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotemrěćiwotemrěte
Genwotemrětych
Datwotemrětym
Accwotemrětychwotemrěte
Instr (z/ze)wotemrětymi
Loc (wo)wotemrětych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje