zakładna forma słowawoteběranski

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwoteběranskiwoteběranskawoteběranske
Genwoteběranskeho
woteběranskoh1
woteběranskejewoteběranskeho
woteběranskoh1
Datwoteběranskemu
woteběranskom1
woteběranskejwoteběranskemu
woteběranskom1
Accwoteběranskeho
woteběranskoh1
woteběranskiwoteběranskuwoteběranske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběranskimwoteběranskejwoteběranskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwoteběranskej
woteběranskaj
woteběranskej
Genwoteběranskeju
Datwoteběranskimaj
Accwoteběranskejuwoteběranskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběranskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwoteběranscywoteběranske
Genwoteběranskich
Datwoteběranskim
Accwoteběranskichwoteběranske
Instr (z/ze)woteběranskimi
Loc (wo)woteběranskich


pozitiwwoteběransce




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje