Wortgrundformwoteběranski

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwoteběranskiwoteběranskawoteběranske
Genwoteběranskeho
woteběranskoh
woteběranskejewoteběranskeho
woteběranskoh
Datwoteběranskemu
woteběranskom
woteběranskejwoteběranskemu
woteběranskom
Accwoteběranskeho
woteběranskoh
woteběranskiwoteběranskuwoteběranske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběranskimwoteběranskejwoteběranskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwoteběranskej
woteběranskaj
woteběranskej
Genwoteběranskeju
Datwoteběranskimaj
Accwoteběranskejuwoteběranskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběranskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwoteběranscywoteběranske
Genwoteběranskich
Datwoteběranskim
Accwoteběranskichwoteběranske
Instr (z/ze)woteběranskimi
Loc (wo)woteběranskich


Positivwoteběransce