zakładna forma słowawobhladać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwwobhladać
transgresiw (pf)wobhladawši


prezpret (p)
Singular1. wos.wobhladamwobhladach
2. wos.wobhladašwobhlada
3. wos.wobhladawobhlada

prezpret (p)
Dual1. wos. wobhladamojwobhladachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wobhladatajwobhladaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wobhladatejwobhladaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.wobhladamywobhladachmy
2. wos.wobhladaćewobhladašće
3. wos.wobhladaja
wobhladaju
wobhladachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwobhladałwobhladaławobhladało
Plwobhladaliwobhladali
wobhladałe
Duwobhladałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wobhladajmojwobhladajmy
2. wos.wobhladajwobhladajtajwobhladajtejwobhladajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwobhladanjewobhladaniwobhladanja
Genwobhladanjawobhladanjowwobhladanjow
Datwobhladanjuwobhladanjomajwobhladanjam
Accwobhladanjewobhladaniwobhladanja
Instr (z/ze)wobhladanjomwobhladanjomajwobhladanjemi
Loc (wo)wobhladanjuwobhladanjomajwobhladanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwobhladanywobhladanawobhladane
Genwobhladaneho
wobhladanoh
wobhladanejewobhladaneho
wobhladanoh
Datwobhladanemu
wobhladanom
wobhladanejwobhladanemu
wobhladanom
Accwobhladaneho
wobhladanoh
wobhladanywobhladanuwobhladane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wobhladanymwobhladanejwobhladanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwobhladanajwobhladanej
Genwobhladaneju
Datwobhladanymaj
Accwobhladanejuwobhladanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wobhladanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwobhladaniwobhladane
Genwobhladanych
Datwobhladanym
Accwobhladanychwobhladane
Instr (z/ze)wobhladanymi
Loc (wo)wobhladanych




1 wokatiw runa so nominatiwej