zakładna forma słowaskrjebić

infinitiwskrjebić
transgresiw (pf)skrjebiwši


prezpret (p)
Singular1. wos.skrjebjuskrjebich
2. wos.skrjebišskrjebi
3. wos.skrjebiskrjebi

prezpret (p)
Dual1. wos. skrjebimojskrjebichmoj
2.-3. wos.m
Rat
skrjebitajskrjebištaj
m   f   n
Anim, Inanim.
skrjebitejskrjebištej

prezpret (p)
Plural1. wos.skrjebimyskrjebichmy
2. wos.skrjebićeskrjebišće
3. wos.skrjebjaskrjebichu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgskrjebiłskrjebiłaskrjebiło
Plskrjebiliskrjebili
skrjebiłe
Duskrjebiłoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.skrjebmojskrjebmy
2. wos.skrjebskrjebtajskrjebtejskrjebće
3. wos.


SgDuPl
Nomskrjebjenjeskrjebjeniskrjebjenja
Genskrjebjenjaskrjebjenjowskrjebjenjow
Datskrjebjenjuskrjebjenjomajskrjebjenjam
Accskrjebjenjeskrjebjeniskrjebjenja
Instr (z/ze)skrjebjenjomskrjebjenjomajskrjebjenjemi
Loc (wo)skrjebjenjuskrjebjenjomajskrjebjenjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomskrjebjenyskrjebjenaskrjebjene
Genskrjebjeneho
skrjebjenoh2
skrjebjenejeskrjebjeneho
skrjebjenoh2
Datskrjebjenemu
skrjebjenom2
skrjebjenejskrjebjenemu
skrjebjenom2
Accskrjebjeneho
skrjebjenoh2
skrjebjenyskrjebjenuskrjebjene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
skrjebjenymskrjebjenejskrjebjenym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomskrjebjenajskrjebjenej
Genskrjebjeneju
Datskrjebjenymaj
Accskrjebjenejuskrjebjenej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
skrjebjenymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomskrjebjeniskrjebjene
Genskrjebjenych
Datskrjebjenym
Accskrjebjenychskrjebjene
Instr (z/ze)skrjebjenymi
Loc (wo)skrjebjenych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje