zakładna forma słowaskritizować

infinitiwskritizować
transgresiw (pf)skritizowawši


prezpret (p)
Singular1. wos.skritizujuskritizowach
2. wos.skritizuješskritizowa
3. wos.skritizujeskritizowa

prezpret (p)
Dual1. wos. skritizujemojskritizowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
skritizujetajskritizowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
skritizujetejskritizowaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.skritizujemyskritizowachmy
2. wos.skritizujećeskritizowašće
3. wos.skritizujaskritizowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgskritizowałskritizowałaskritizowało
Plskritizowaliskritizowali
skritizowałe
Duskritizowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.skritizujmojskritizujmy
2. wos.skritizujskritizujtajskritizujtejskritizujće
3. wos.


SgDuPl
Nomskritizowanjeskritizowaniskritizowanja
Genskritizowanjaskritizowanjowskritizowanjow
Datskritizowanjuskritizowanjomajskritizowanjam
Accskritizowanjeskritizowaniskritizowanja
Instr (z/ze)skritizowanjomskritizowanjomajskritizowanjemi
Loc (wo)skritizowanjuskritizowanjomajskritizowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomskritizowanyskritizowanaskritizowane
Genskritizowaneho
skritizowanoh2
skritizowanejeskritizowaneho
skritizowanoh2
Datskritizowanemu
skritizowanom2
skritizowanejskritizowanemu
skritizowanom2
Accskritizowaneho
skritizowanoh2
skritizowanyskritizowanuskritizowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
skritizowanymskritizowanejskritizowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomskritizowanajskritizowanej
Genskritizowaneju
Datskritizowanymaj
Accskritizowanejuskritizowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
skritizowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomskritizowaniskritizowane
Genskritizowanych
Datskritizowanym
Accskritizowanychskritizowane
Instr (z/ze)skritizowanymi
Loc (wo)skritizowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje