zakładna forma słowareaktiwny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomreaktiwnyreaktiwnareaktiwne
Genreaktiwneho
reaktiwnoh1
reaktiwnejereaktiwneho
reaktiwnoh1
Datreaktiwnemu
reaktiwnom1
reaktiwnejreaktiwnemu
reaktiwnom1
Accreaktiwneho
reaktiwnoh1
reaktiwnyreaktiwnureaktiwne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
reaktiwnymreaktiwnejreaktiwnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomreaktiwnajreaktiwnej
Genreaktiwneju
Datreaktiwnymaj
Accreaktiwnejureaktiwnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
reaktiwnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomreaktiwnireaktiwne
Genreaktiwnych
Datreaktiwnym
Accreaktiwnychreaktiwne
Instr (z/ze)reaktiwnymi
Loc (wo)reaktiwnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomreaktiwnišireaktiwnišareaktiwniše
Genreaktiwnišeho
reaktiwnišoh1
reaktiwnišejereaktiwnišeho
reaktiwnišoh1
Datreaktiwnišemu
reaktiwnišom1
reaktiwnišejreaktiwnišemu
reaktiwnišom1
Accreaktiwnišeho
reaktiwnišoh1
reaktiwnišireaktiwnišureaktiwniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
reaktiwnišimreaktiwnišejreaktiwnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomreaktiwnišej
Genreaktiwnišeju
Datreaktiwnišimaj
Accreaktiwnišejureaktiwnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
reaktiwnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomreaktiwnišireaktiwniše
Genreaktiwnišich
Datreaktiwnišim
Accreaktiwnišichreaktiwniše
Instr (z/ze)reaktiwnišimi
Loc (wo)reaktiwnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajreaktiwnišinajreaktiwnišanajreaktiwniše
Gennajreaktiwnišeho
najreaktiwnišoh1
najreaktiwnišejenajreaktiwnišeho
najreaktiwnišoh1
Datnajreaktiwnišemu
najreaktiwnišom1
najreaktiwnišejnajreaktiwnišemu
najreaktiwnišom1
Accnajreaktiwnišeho
najreaktiwnišoh1
najreaktiwnišinajreaktiwnišunajreaktiwniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najreaktiwnišimnajreaktiwnišejnajreaktiwnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajreaktiwnišej
Gennajreaktiwnišeju
Datnajreaktiwnišimaj
Accnajreaktiwnišejunajreaktiwnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najreaktiwnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajreaktiwnišinajreaktiwniše
Gennajreaktiwnišich
Datnajreaktiwnišim
Accnajreaktiwnišichnajreaktiwniše
Instr (z/ze)najreaktiwnišimi
Loc (wo)najreaktiwnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajreaktiwnišinanajreaktiwnišananajreaktiwniše
Gennanajreaktiwnišeho
nanajreaktiwnišoh1
nanajreaktiwnišejenanajreaktiwnišeho
nanajreaktiwnišoh1
Datnanajreaktiwnišemu
nanajreaktiwnišom1
nanajreaktiwnišejnanajreaktiwnišemu
nanajreaktiwnišom1
Accnanajreaktiwnišeho
nanajreaktiwnišoh1
nanajreaktiwnišinanajreaktiwnišunanajreaktiwniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajreaktiwnišimnanajreaktiwnišejnanajreaktiwnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajreaktiwnišej
Gennanajreaktiwnišeju
Datnanajreaktiwnišimaj
Accnanajreaktiwnišejunanajreaktiwnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajreaktiwnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajreaktiwnišinanajreaktiwniše
Gennanajreaktiwnišich
Datnanajreaktiwnišim
Accnanajreaktiwnišichnanajreaktiwniše
Instr (z/ze)nanajreaktiwnišimi
Loc (wo)nanajreaktiwnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřereaktiwnypřereaktiwnapřereaktiwne
Genpřereaktiwneho
přereaktiwnoh1
přereaktiwnejepřereaktiwneho
přereaktiwnoh1
Datpřereaktiwnemu
přereaktiwnom1
přereaktiwnejpřereaktiwnemu
přereaktiwnom1
Accpřereaktiwneho
přereaktiwnoh1
přereaktiwnypřereaktiwnupřereaktiwne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přereaktiwnympřereaktiwnejpřereaktiwnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřereaktiwnajpřereaktiwnej
Genpřereaktiwneju
Datpřereaktiwnymaj
Accpřereaktiwnejupřereaktiwnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přereaktiwnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřereaktiwnipřereaktiwne
Genpřereaktiwnych
Datpřereaktiwnym
Accpřereaktiwnychpřereaktiwne
Instr (z/ze)přereaktiwnymi
Loc (wo)přereaktiwnych


pozitiwreaktiwnje
komparatiwreaktiwnišo
superlatiwnajreaktiwnišo
absolutiwnanajreaktiwnišo
ekscesiwpřereaktiwnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje