zakładna forma słowapřinóžkować
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwpřinóžkować
transgresiw (prez)přinóžkujo
přinóžkujcy
transgresiw (pf)přinóžkowawši


prezpret (ip)pret (p)
Singular1. wos.přinóžkujupřinóžkowachpřinóžkowach
2. wos.přinóžkuješpřinóžkowašepřinóžkowa
3. wos.přinóžkujepřinóžkowašepřinóžkowa

prezpret (ip)pret (p)
Dual1. wos. přinóžkujemojpřinóžkowachmojpřinóžkowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
přinóžkujetajpřinóžkowaštajpřinóžkowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
přinóžkujetejpřinóžkowaštejpřinóžkowaštej

prezpret (ip)pret (p)
Plural1. wos.přinóžkujemypřinóžkowachmypřinóžkowachmy
2. wos.přinóžkujećepřinóžkowašćepřinóžkowašće
3. wos.přinóžkujapřinóžkowachupřinóžkowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgpřinóžkowałpřinóžkowałapřinóžkowało
Plpřinóžkowalipřinóžkowali
přinóžkowałe
Dupřinóžkowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.přinóžkujmojpřinóžkujmy
2. wos.přinóžkujpřinóžkujtajpřinóžkujtejpřinóžkujće
3. wos.


SgDuPl
Nompřinóžkowanjepřinóžkowanipřinóžkowanja
Genpřinóžkowanjapřinóžkowanjowpřinóžkowanjow
Datpřinóžkowanjupřinóžkowanjomajpřinóžkowanjam
Accpřinóžkowanjepřinóžkowanipřinóžkowanja
Instr (z/ze)přinóžkowanjompřinóžkowanjomajpřinóžkowanjemi
Loc (wo)přinóžkowanjupřinóžkowanjomajpřinóžkowanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřinóžkowacypřinóžkowacapřinóžkowace
Genpřinóžkowaceho
přinóžkowacoh
přinóžkowacejepřinóžkowaceho
přinóžkowacoh
Datpřinóžkowacemu
přinóžkowacom
přinóžkowacejpřinóžkowacemu
přinóžkowacom
Accpřinóžkowaceho
přinóžkowacoh
přinóžkowacypřinóžkowacupřinóžkowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinóžkowacympřinóžkowacejpřinóžkowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřinóžkowacajpřinóžkowacej
Genpřinóžkowaceju
Datpřinóžkowacymaj
Accpřinóžkowacejupřinóžkowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinóžkowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřinóžkowacypřinóžkowace
Genpřinóžkowacych
Datpřinóžkowacym
Accpřinóžkowacychpřinóžkowace
Instr (z/ze)přinóžkowacymi
Loc (wo)přinóžkowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřinóžkowanypřinóžkowanapřinóžkowane
Genpřinóžkowaneho
přinóžkowanoh
přinóžkowanejepřinóžkowaneho
přinóžkowanoh
Datpřinóžkowanemu
přinóžkowanom
přinóžkowanejpřinóžkowanemu
přinóžkowanom
Accpřinóžkowaneho
přinóžkowanoh
přinóžkowanypřinóžkowanupřinóžkowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinóžkowanympřinóžkowanejpřinóžkowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřinóžkowanajpřinóžkowanej
Genpřinóžkowaneju
Datpřinóžkowanymaj
Accpřinóžkowanejupřinóžkowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinóžkowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřinóžkowanipřinóžkowane
Genpřinóžkowanych
Datpřinóžkowanym
Accpřinóžkowanychpřinóžkowane
Instr (z/ze)přinóžkowanymi
Loc (wo)přinóžkowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej