zakładna forma słowapřinošować
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwpřinošować
transgresiw (prez)přinošujo
přinošujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.přinošujupřinošowach
2. wos.přinošuješpřinošowaše
3. wos.přinošujepřinošowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. přinošujemojpřinošowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
přinošujetajpřinošowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
přinošujetejpřinošowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.přinošujemypřinošowachmy
2. wos.přinošujećepřinošowašće
3. wos.přinošujapřinošowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgpřinošowałpřinošowałapřinošowało
Plpřinošowalipřinošowali
přinošowałe
Dupřinošowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.přinošujmojpřinošujmy
2. wos.přinošujpřinošujtajpřinošujtejpřinošujće
3. wos.


SgDuPl
Nompřinošowanjepřinošowanipřinošowanja
Genpřinošowanjapřinošowanjowpřinošowanjow
Datpřinošowanjupřinošowanjomajpřinošowanjam
Accpřinošowanjepřinošowanipřinošowanja
Instr (z/ze)přinošowanjompřinošowanjomajpřinošowanjemi
Loc (wo)přinošowanjupřinošowanjomajpřinošowanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřinošowacypřinošowacapřinošowace
Genpřinošowaceho
přinošowacoh
přinošowacejepřinošowaceho
přinošowacoh
Datpřinošowacemu
přinošowacom
přinošowacejpřinošowacemu
přinošowacom
Accpřinošowaceho
přinošowacoh
přinošowacypřinošowacupřinošowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinošowacympřinošowacejpřinošowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřinošowacajpřinošowacej
Genpřinošowaceju
Datpřinošowacymaj
Accpřinošowacejupřinošowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinošowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřinošowacypřinošowace
Genpřinošowacych
Datpřinošowacym
Accpřinošowacychpřinošowace
Instr (z/ze)přinošowacymi
Loc (wo)přinošowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřinošowanypřinošowanapřinošowane
Genpřinošowaneho
přinošowanoh
přinošowanejepřinošowaneho
přinošowanoh
Datpřinošowanemu
přinošowanom
přinošowanejpřinošowanemu
přinošowanom
Accpřinošowaneho
přinošowanoh
přinošowanypřinošowanupřinošowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinošowanympřinošowanejpřinošowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřinošowanajpřinošowanej
Genpřinošowaneju
Datpřinošowanymaj
Accpřinošowanejupřinošowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přinošowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřinošowanipřinošowane
Genpřinošowanych
Datpřinošowanym
Accpřinošowanychpřinošowane
Instr (z/ze)přinošowanymi
Loc (wo)přinošowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej