zakładna forma słowapřehonjować

infinitiwpřehonjować
transgresiw (prez)přehonjujo
přehonjujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.přehonjujupřehonjowach
2. wos.přehonjuješpřehonjowaše
3. wos.přehonjujepřehonjowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. přehonjujemojpřehonjowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
přehonjujetajpřehonjowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
přehonjujetejpřehonjowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.přehonjujemypřehonjowachmy
2. wos.přehonjujećepřehonjowašće
3. wos.přehonjujapřehonjowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgpřehonjowałpřehonjowałapřehonjowało
Plpřehonjowalipřehonjowali
přehonjowałe
Dupřehonjowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.přehonjujmojpřehonjujmy
2. wos.přehonjujpřehonjujtajpřehonjujtejpřehonjujće
3. wos.


SgDuPl
Nompřehonjowanjepřehonjowanipřehonjowanja
Genpřehonjowanjapřehonjowanjowpřehonjowanjow
Datpřehonjowanjupřehonjowanjomajpřehonjowanjam
Accpřehonjowanjepřehonjowanipřehonjowanja
Instr (z/ze)přehonjowanjompřehonjowanjomajpřehonjowanjemi
Loc (wo)přehonjowanjupřehonjowanjomajpřehonjowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřehonjowacypřehonjowacapřehonjowace
Genpřehonjowaceho
přehonjowacoh2
přehonjowacejepřehonjowaceho
přehonjowacoh2
Datpřehonjowacemu
přehonjowacom2
přehonjowacejpřehonjowacemu
přehonjowacom2
Accpřehonjowaceho
přehonjowacoh2
přehonjowacypřehonjowacupřehonjowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přehonjowacympřehonjowacejpřehonjowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřehonjowacajpřehonjowacej
Genpřehonjowaceju
Datpřehonjowacymaj
Accpřehonjowacejupřehonjowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přehonjowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřehonjowacypřehonjowace
Genpřehonjowacych
Datpřehonjowacym
Accpřehonjowacychpřehonjowace
Instr (z/ze)přehonjowacymi
Loc (wo)přehonjowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřehonjowanypřehonjowanapřehonjowane
Genpřehonjowaneho
přehonjowanoh2
přehonjowanejepřehonjowaneho
přehonjowanoh2
Datpřehonjowanemu
přehonjowanom2
přehonjowanejpřehonjowanemu
přehonjowanom2
Accpřehonjowaneho
přehonjowanoh2
přehonjowanypřehonjowanupřehonjowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přehonjowanympřehonjowanejpřehonjowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřehonjowanajpřehonjowanej
Genpřehonjowaneju
Datpřehonjowanymaj
Accpřehonjowanejupřehonjowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přehonjowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřehonjowanipřehonjowane
Genpřehonjowanych
Datpřehonjowanym
Accpřehonjowanychpřehonjowane
Instr (z/ze)přehonjowanymi
Loc (wo)přehonjowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje