zakładna forma słowapomasać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwpomasać
transgresiw (pf)pomasawši


prezpret (p)
Singular1. wos.pomasampomasach
2. wos.pomasašpomasa
3. wos.pomasapomasa

prezpret (p)
Dual1. wos. pomasamojpomasachmoj
2.-3. wos.m
Rat
pomasatajpomasaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
pomasatejpomasaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.pomasamypomasachmy
2. wos.pomasaćepomasašće
3. wos.pomasaja
pomasaju
pomasachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgpomasałpomasałapomasało
Plpomasalipomasali
pomasałe
Dupomasałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.pomasajmojpomasajmy
2. wos.pomasajpomasajtajpomasajtejpomasajće
3. wos.


SgDuPl
Nompomasanjepomasanipomasanja
Genpomasanjapomasanjowpomasanjow
Datpomasanjupomasanjomajpomasanjam
Accpomasanjepomasanipomasanja
Instr (z/ze)pomasanjompomasanjomajpomasanjemi
Loc (wo)pomasanjupomasanjomajpomasanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompomasanypomasanapomasane
Genpomasaneho
pomasanoh
pomasanejepomasaneho
pomasanoh
Datpomasanemu
pomasanom
pomasanejpomasanemu
pomasanom
Accpomasaneho
pomasanoh
pomasanypomasanupomasane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
pomasanympomasanejpomasanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompomasanajpomasanej
Genpomasaneju
Datpomasanymaj
Accpomasanejupomasanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
pomasanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompomasanipomasane
Genpomasanych
Datpomasanym
Accpomasanychpomasane
Instr (z/ze)pomasanymi
Loc (wo)pomasanych




1 wokatiw runa so nominatiwej