zakładna forma słowamasakrować
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



infinitiwmasakrować
transgresiw (prez)masakrujo
masakrujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.masakrujumasakrowach
2. wos.masakruješmasakrowaše
3. wos.masakrujemasakrowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. masakrujemojmasakrowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
masakrujetajmasakrowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
masakrujetejmasakrowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.masakrujemymasakrowachmy
2. wos.masakrujećemasakrowašće
3. wos.masakrujamasakrowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgmasakrowałmasakrowałamasakrowało
Plmasakrowalimasakrowali
masakrowałe
Dumasakrowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.masakrujmojmasakrujmy
2. wos.masakrujmasakrujtajmasakrujtejmasakrujće
3. wos.


SgDuPl
Nommasakrowanjemasakrowanimasakrowanja
Genmasakrowanjamasakrowanjowmasakrowanjow
Datmasakrowanjumasakrowanjomajmasakrowanjam
Accmasakrowanjemasakrowanimasakrowanja
Instr (z/ze)masakrowanjommasakrowanjomajmasakrowanjemi
Loc (wo)masakrowanjumasakrowanjomajmasakrowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNommasakrowacymasakrowacamasakrowace
Genmasakrowaceho
masakrowacoh2
masakrowacejemasakrowaceho
masakrowacoh2
Datmasakrowacemu
masakrowacom2
masakrowacejmasakrowacemu
masakrowacom2
Accmasakrowaceho
masakrowacoh2
masakrowacymasakrowacumasakrowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
masakrowacymmasakrowacejmasakrowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNommasakrowacajmasakrowacej
Genmasakrowaceju
Datmasakrowacymaj
Accmasakrowacejumasakrowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
masakrowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNommasakrowacymasakrowace
Genmasakrowacych
Datmasakrowacym
Accmasakrowacychmasakrowace
Instr (z/ze)masakrowacymi
Loc (wo)masakrowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNommasakrowanymasakrowanamasakrowane
Genmasakrowaneho
masakrowanoh2
masakrowanejemasakrowaneho
masakrowanoh2
Datmasakrowanemu
masakrowanom2
masakrowanejmasakrowanemu
masakrowanom2
Accmasakrowaneho
masakrowanoh2
masakrowanymasakrowanumasakrowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
masakrowanymmasakrowanejmasakrowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNommasakrowanajmasakrowanej
Genmasakrowaneju
Datmasakrowanymaj
Accmasakrowanejumasakrowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
masakrowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNommasakrowanimasakrowane
Genmasakrowanych
Datmasakrowanym
Accmasakrowanychmasakrowane
Instr (z/ze)masakrowanymi
Loc (wo)masakrowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje