zakładna forma słowakupjelny
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomkupjelnykupjelnakupjelne
Genkupjelneho
kupjelnoh1
kupjelnejekupjelneho
kupjelnoh1
Datkupjelnemu
kupjelnom1
kupjelnejkupjelnemu
kupjelnom1
Acckupjelneho
kupjelnoh1
kupjelnykupjelnukupjelne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
kupjelnymkupjelnejkupjelnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomkupjelnajkupjelnej
Genkupjelneju
Datkupjelnymaj
Acckupjelnejukupjelnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
kupjelnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomkupjelnikupjelne
Genkupjelnych
Datkupjelnym
Acckupjelnychkupjelne
Instr (z/ze)kupjelnymi
Loc (wo)kupjelnych


pozitiwkupjelnje


komponentakupjelno-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje