zakładna forma słowakachlowy

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomkachlowykachlowakachlowe
Genkachloweho
kachlowoh1
kachlowejekachloweho
kachlowoh1
Datkachlowemu
kachlowom1
kachlowejkachlowemu
kachlowom1
Acckachloweho
kachlowoh1
kachlowykachlowukachlowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
kachlowymkachlowejkachlowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomkachlowajkachlowej
Genkachloweju
Datkachlowymaj
Acckachlowejukachlowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
kachlowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomkachlowikachlowe
Genkachlowych
Datkachlowym
Acckachlowychkachlowe
Instr (z/ze)kachlowymi
Loc (wo)kachlowych




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje