zakładna forma słowajědnaćory
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma flex 2/2 samsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomjědnaćoryjědnaćorajědnaćore
Genjědnaćoreho
jědnaćoroh1
jědnaćorejejědnaćoreho
jědnaćoroh1
Datjědnaćoremu
jědnaćorom1
jědnaćorejjědnaćoremu
jědnaćorom1
Accjědnaćoreho
jědnaćoroh1
jědnaćoryjědnaćorujědnaćore
Instr (z/ze)
Loc (wo)
jědnaćorymjědnaćorejjědnaćorym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomjědnaćorajjědnaćorej
Genjědnaćoreju
Datjědnaćorymaj
Accjědnaćorejujědnaćorej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
jědnaćorymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomjědnaćorijědnaćore
Genjědnaćorych
Datjědnaćorym
Accjědnaćorychjědnaćore
Instr (z/ze)jědnaćorymi
Loc (wo)jědnaćorych




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje