zakładna forma słowadohrabować
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 afiksy 



infinitiwdohrabować
transgresiw (prez)dohrabujo
dohrabujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.dohrabujudohrabowach
2. wos.dohrabuješdohrabowaše
3. wos.dohrabujedohrabowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. dohrabujemojdohrabowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
dohrabujetajdohrabowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
dohrabujetejdohrabowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.dohrabujemydohrabowachmy
2. wos.dohrabujećedohrabowašće
3. wos.dohrabujadohrabowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgdohrabowałdohrabowaładohrabowało
Pldohrabowalidohrabowali
dohrabowałe
Dudohrabowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.dohrabujmojdohrabujmy
2. wos.dohrabujdohrabujtajdohrabujtejdohrabujće
3. wos.


SgDuPl
Nomdohrabowanjedohrabowanidohrabowanja
Gendohrabowanjadohrabowanjowdohrabowanjow
Datdohrabowanjudohrabowanjomajdohrabowanjam
Accdohrabowanjedohrabowanidohrabowanja
Instr (z/ze)dohrabowanjomdohrabowanjomajdohrabowanjemi
Loc (wo)dohrabowanjudohrabowanjomajdohrabowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdohrabowacydohrabowacadohrabowace
Gendohrabowaceho
dohrabowacoh2
dohrabowacejedohrabowaceho
dohrabowacoh2
Datdohrabowacemu
dohrabowacom2
dohrabowacejdohrabowacemu
dohrabowacom2
Accdohrabowaceho
dohrabowacoh2
dohrabowacydohrabowacudohrabowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dohrabowacymdohrabowacejdohrabowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdohrabowacajdohrabowacej
Gendohrabowaceju
Datdohrabowacymaj
Accdohrabowacejudohrabowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dohrabowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdohrabowacydohrabowace
Gendohrabowacych
Datdohrabowacym
Accdohrabowacychdohrabowace
Instr (z/ze)dohrabowacymi
Loc (wo)dohrabowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdohrabowanydohrabowanadohrabowane
Gendohrabowaneho
dohrabowanoh2
dohrabowanejedohrabowaneho
dohrabowanoh2
Datdohrabowanemu
dohrabowanom2
dohrabowanejdohrabowanemu
dohrabowanom2
Accdohrabowaneho
dohrabowanoh2
dohrabowanydohrabowanudohrabowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dohrabowanymdohrabowanejdohrabowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdohrabowanajdohrabowanej
Gendohrabowaneju
Datdohrabowanymaj
Accdohrabowanejudohrabowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dohrabowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdohrabowanidohrabowane
Gendohrabowanych
Datdohrabowanym
Accdohrabowanychdohrabowane
Instr (z/ze)dohrabowanymi
Loc (wo)dohrabowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje