zakładna forma słowadohrabać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwdohrabać
transgresiw (pf)dohrabawši


prezpret (p)
Singular1. wos.dohrabamdohrabach
2. wos.dohrabašdohraba
3. wos.dohrabadohraba

prezpret (p)
Dual1. wos. dohrabamojdohrabachmoj
2.-3. wos.m
Rat
dohrabatajdohrabaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
dohrabatejdohrabaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.dohrabamydohrabachmy
2. wos.dohrabaćedohrabašće
3. wos.dohrabaja
dohrabaju
dohrabachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgdohrabałdohrabaładohrabało
Pldohrabalidohrabali
dohrabałe
Dudohrabałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.dohrabajmojdohrabajmy
2. wos.dohrabajdohrabajtajdohrabajtejdohrabajće
3. wos.


SgDuPl
Nomdohrabanjedohrabanidohrabanja
Gendohrabanjadohrabanjowdohrabanjow
Datdohrabanjudohrabanjomajdohrabanjam
Accdohrabanjedohrabanidohrabanja
Instr (z/ze)dohrabanjomdohrabanjomajdohrabanjemi
Loc (wo)dohrabanjudohrabanjomajdohrabanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdohrabanydohrabanadohrabane
Gendohrabaneho
dohrabanoh
dohrabanejedohrabaneho
dohrabanoh
Datdohrabanemu
dohrabanom
dohrabanejdohrabanemu
dohrabanom
Accdohrabaneho
dohrabanoh
dohrabanydohrabanudohrabane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dohrabanymdohrabanejdohrabanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdohrabanajdohrabanej
Gendohrabaneju
Datdohrabanymaj
Accdohrabanejudohrabanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dohrabanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdohrabanidohrabane
Gendohrabanych
Datdohrabanym
Accdohrabanychdohrabane
Instr (z/ze)dohrabanymi
Loc (wo)dohrabanych




1 wokatiw runa so nominatiwej