zakładna forma słowaBójswečanski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomBójswečanskiBójswečanskaBójswečanske
GenBójswečanskeho
Bójswečanskoh1
BójswečanskejeBójswečanskeho
Bójswečanskoh1
DatBójswečanskemu
Bójswečanskom1
BójswečanskejBójswečanskemu
Bójswečanskom1
AccBójswečanskeho
Bójswečanskoh1
BójswečanskiBójswečanskuBójswečanske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
BójswečanskimBójswečanskejBójswečanskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomBójswečanskej
Bójswečanskaj
Bójswečanskej
GenBójswečanskeju
DatBójswečanskimaj
AccBójswečanskejuBójswečanskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
Bójswečanskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomBójswečanscyBójswečanske
GenBójswečanskich
DatBójswečanskim
AccBójswečanskichBójswečanske
Instr (z/ze)Bójswečanskimi
Loc (wo)Bójswečanskich


komponentaBójswečansko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje