zakładna forma słowaBělkowski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomBělkowskiBělkowskaBělkowske
GenBělkowskeho
Bělkowskoh1
BělkowskejeBělkowskeho
Bělkowskoh1
DatBělkowskemu
Bělkowskom1
BělkowskejBělkowskemu
Bělkowskom1
AccBělkowskeho
Bělkowskoh1
BělkowskiBělkowskuBělkowske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
BělkowskimBělkowskejBělkowskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomBělkowskej
Bělkowskaj
Bělkowskej
GenBělkowskeju
DatBělkowskimaj
AccBělkowskejuBělkowskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
Bělkowskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomBělkowscyBělkowske
GenBělkowskich
DatBělkowskim
AccBělkowskichBělkowske
Instr (z/ze)Bělkowskimi
Loc (wo)Bělkowskich


komponentaBělkowsko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje