zakładna forma słowaawtogeny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomawtogenyawtogenaawtogene
Genawtogeneho
awtogenoh1
awtogenejeawtogeneho
awtogenoh1
Datawtogenemu
awtogenom1
awtogenejawtogenemu
awtogenom1
Accawtogeneho
awtogenoh1
awtogenyawtogenuawtogene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awtogenymawtogenejawtogenym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomawtogenajawtogenej
Genawtogeneju
Datawtogenymaj
Accawtogenejuawtogenej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awtogenymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomawtogeniawtogene
Genawtogenych
Datawtogenym
Accawtogenychawtogene
Instr (z/ze)awtogenymi
Loc (wo)awtogenych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomawtogenišiawtogenišaawtogeniše
Genawtogenišeho
awtogenišoh1
awtogenišejeawtogenišeho
awtogenišoh1
Datawtogenišemu
awtogenišom1
awtogenišejawtogenišemu
awtogenišom1
Accawtogenišeho
awtogenišoh1
awtogenišiawtogenišuawtogeniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awtogenišimawtogenišejawtogenišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomawtogenišej
Genawtogenišeju
Datawtogenišimaj
Accawtogenišejuawtogenišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awtogenišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomawtogenišiawtogeniše
Genawtogenišich
Datawtogenišim
Accawtogenišichawtogeniše
Instr (z/ze)awtogenišimi
Loc (wo)awtogenišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajawtogenišinajawtogenišanajawtogeniše
Gennajawtogenišeho
najawtogenišoh1
najawtogenišejenajawtogenišeho
najawtogenišoh1
Datnajawtogenišemu
najawtogenišom1
najawtogenišejnajawtogenišemu
najawtogenišom1
Accnajawtogenišeho
najawtogenišoh1
najawtogenišinajawtogenišunajawtogeniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najawtogenišimnajawtogenišejnajawtogenišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajawtogenišej
Gennajawtogenišeju
Datnajawtogenišimaj
Accnajawtogenišejunajawtogenišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najawtogenišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajawtogenišinajawtogeniše
Gennajawtogenišich
Datnajawtogenišim
Accnajawtogenišichnajawtogeniše
Instr (z/ze)najawtogenišimi
Loc (wo)najawtogenišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajawtogenišinanajawtogenišananajawtogeniše
Gennanajawtogenišeho
nanajawtogenišoh1
nanajawtogenišejenanajawtogenišeho
nanajawtogenišoh1
Datnanajawtogenišemu
nanajawtogenišom1
nanajawtogenišejnanajawtogenišemu
nanajawtogenišom1
Accnanajawtogenišeho
nanajawtogenišoh1
nanajawtogenišinanajawtogenišunanajawtogeniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajawtogenišimnanajawtogenišejnanajawtogenišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajawtogenišej
Gennanajawtogenišeju
Datnanajawtogenišimaj
Accnanajawtogenišejunanajawtogenišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajawtogenišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajawtogenišinanajawtogeniše
Gennanajawtogenišich
Datnanajawtogenišim
Accnanajawtogenišichnanajawtogeniše
Instr (z/ze)nanajawtogenišimi
Loc (wo)nanajawtogenišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřeawtogenypřeawtogenapřeawtogene
Genpřeawtogeneho
přeawtogenoh1
přeawtogenejepřeawtogeneho
přeawtogenoh1
Datpřeawtogenemu
přeawtogenom1
přeawtogenejpřeawtogenemu
přeawtogenom1
Accpřeawtogeneho
přeawtogenoh1
přeawtogenypřeawtogenupřeawtogene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeawtogenympřeawtogenejpřeawtogenym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřeawtogenajpřeawtogenej
Genpřeawtogeneju
Datpřeawtogenymaj
Accpřeawtogenejupřeawtogenej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeawtogenymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřeawtogenipřeawtogene
Genpřeawtogenych
Datpřeawtogenym
Accpřeawtogenychpřeawtogene
Instr (z/ze)přeawtogenymi
Loc (wo)přeawtogenych


pozitiwawtogenje
komparatiwawtogenišo
superlatiwnajawtogenišo
absolutiwnanajawtogenišo
ekscesiwpřeawtogenje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje