zakładna forma słowaawkcionować

infinitiwawkcionować
transgresiw (prez)awkcionujo
awkcionujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.awkcionujuawkcionowach
2. wos.awkcionuješawkcionowaše
3. wos.awkcionujeawkcionowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. awkcionujemojawkcionowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
awkcionujetajawkcionowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
awkcionujetejawkcionowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.awkcionujemyawkcionowachmy
2. wos.awkcionujećeawkcionowašće
3. wos.awkcionujaawkcionowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgawkcionowaławkcionowałaawkcionowało
Plawkcionowaliawkcionowali
awkcionowałe
Duawkcionowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.awkcionujmojawkcionujmy
2. wos.awkcionujawkcionujtajawkcionujtejawkcionujće
3. wos.


SgDuPl
Nomawkcionowanjeawkcionowaniawkcionowanja
Genawkcionowanjaawkcionowanjowawkcionowanjow
Datawkcionowanjuawkcionowanjomajawkcionowanjam
Accawkcionowanjeawkcionowaniawkcionowanja
Instr (z/ze)awkcionowanjomawkcionowanjomajawkcionowanjemi
Loc (wo)awkcionowanjuawkcionowanjomajawkcionowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomawkcionowacyawkcionowacaawkcionowace
Genawkcionowaceho
awkcionowacoh2
awkcionowacejeawkcionowaceho
awkcionowacoh2
Datawkcionowacemu
awkcionowacom2
awkcionowacejawkcionowacemu
awkcionowacom2
Accawkcionowaceho
awkcionowacoh2
awkcionowacyawkcionowacuawkcionowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awkcionowacymawkcionowacejawkcionowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomawkcionowacajawkcionowacej
Genawkcionowaceju
Datawkcionowacymaj
Accawkcionowacejuawkcionowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awkcionowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomawkcionowacyawkcionowace
Genawkcionowacych
Datawkcionowacym
Accawkcionowacychawkcionowace
Instr (z/ze)awkcionowacymi
Loc (wo)awkcionowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomawkcionowanyawkcionowanaawkcionowane
Genawkcionowaneho
awkcionowanoh2
awkcionowanejeawkcionowaneho
awkcionowanoh2
Datawkcionowanemu
awkcionowanom2
awkcionowanejawkcionowanemu
awkcionowanom2
Accawkcionowaneho
awkcionowanoh2
awkcionowanyawkcionowanuawkcionowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awkcionowanymawkcionowanejawkcionowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomawkcionowanajawkcionowanej
Genawkcionowaneju
Datawkcionowanymaj
Accawkcionowanejuawkcionowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
awkcionowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomawkcionowaniawkcionowane
Genawkcionowanych
Datawkcionowanym
Accawkcionowanychawkcionowane
Instr (z/ze)awkcionowanymi
Loc (wo)awkcionowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje