zakładna forma słowaasistěrować

infinitiwasistěrować
transgresiw (prez)asistěrujo
asistěrujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.asistěrujuasistěrowach
2. wos.asistěruješasistěrowaše
3. wos.asistěrujeasistěrowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. asistěrujemojasistěrowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
asistěrujetajasistěrowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
asistěrujetejasistěrowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.asistěrujemyasistěrowachmy
2. wos.asistěrujećeasistěrowašće
3. wos.asistěrujaasistěrowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgasistěrowałasistěrowałaasistěrowało
Plasistěrowaliasistěrowali
asistěrowałe
Duasistěrowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.asistěrujmojasistěrujmy
2. wos.asistěrujasistěrujtajasistěrujtejasistěrujće
3. wos.


SgDuPl
Nomasistěrowanjeasistěrowaniasistěrowanja
Genasistěrowanjaasistěrowanjowasistěrowanjow
Datasistěrowanjuasistěrowanjomajasistěrowanjam
Accasistěrowanjeasistěrowaniasistěrowanja
Instr (z/ze)asistěrowanjomasistěrowanjomajasistěrowanjemi
Loc (wo)asistěrowanjuasistěrowanjomajasistěrowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomasistěrowacyasistěrowacaasistěrowace
Genasistěrowaceho
asistěrowacoh2
asistěrowacejeasistěrowaceho
asistěrowacoh2
Datasistěrowacemu
asistěrowacom2
asistěrowacejasistěrowacemu
asistěrowacom2
Accasistěrowaceho
asistěrowacoh2
asistěrowacyasistěrowacuasistěrowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
asistěrowacymasistěrowacejasistěrowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomasistěrowacajasistěrowacej
Genasistěrowaceju
Datasistěrowacymaj
Accasistěrowacejuasistěrowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
asistěrowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomasistěrowacyasistěrowace
Genasistěrowacych
Datasistěrowacym
Accasistěrowacychasistěrowace
Instr (z/ze)asistěrowacymi
Loc (wo)asistěrowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomasistěrowanyasistěrowanaasistěrowane
Genasistěrowaneho
asistěrowanoh2
asistěrowanejeasistěrowaneho
asistěrowanoh2
Datasistěrowanemu
asistěrowanom2
asistěrowanejasistěrowanemu
asistěrowanom2
Accasistěrowaneho
asistěrowanoh2
asistěrowanyasistěrowanuasistěrowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
asistěrowanymasistěrowanejasistěrowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomasistěrowanajasistěrowanej
Genasistěrowaneju
Datasistěrowanymaj
Accasistěrowanejuasistěrowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
asistěrowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomasistěrowaniasistěrowane
Genasistěrowanych
Datasistěrowanym
Accasistěrowanychasistěrowane
Instr (z/ze)asistěrowanymi
Loc (wo)asistěrowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje