zakładna forma słowaanulować

infinitiwanulować
transgresiw (prez)anulujo
anulujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.anulujuanulowach
2. wos.anuluješanulowaše
3. wos.anulujeanulowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. anulujemojanulowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
anulujetajanulowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
anulujetejanulowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.anulujemyanulowachmy
2. wos.anulujećeanulowašće
3. wos.anulujaanulowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sganulowałanulowałaanulowało
Planulowalianulowali
anulowałe
Duanulowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.anulujmojanulujmy
2. wos.anulujanulujtajanulujtejanulujće
3. wos.


SgDuPl
Nomanulowanjeanulowanianulowanja
Genanulowanjaanulowanjowanulowanjow
Datanulowanjuanulowanjomajanulowanjam
Accanulowanjeanulowanianulowanja
Instr (z/ze)anulowanjomanulowanjomajanulowanjemi
Loc (wo)anulowanjuanulowanjomajanulowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomanulowacyanulowacaanulowace
Genanulowaceho
anulowacoh2
anulowacejeanulowaceho
anulowacoh2
Datanulowacemu
anulowacom2
anulowacejanulowacemu
anulowacom2
Accanulowaceho
anulowacoh2
anulowacyanulowacuanulowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anulowacymanulowacejanulowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomanulowacajanulowacej
Genanulowaceju
Datanulowacymaj
Accanulowacejuanulowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anulowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomanulowacyanulowace
Genanulowacych
Datanulowacym
Accanulowacychanulowace
Instr (z/ze)anulowacymi
Loc (wo)anulowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomanulowanyanulowanaanulowane
Genanulowaneho
anulowanoh2
anulowanejeanulowaneho
anulowanoh2
Datanulowanemu
anulowanom2
anulowanejanulowanemu
anulowanom2
Accanulowaneho
anulowanoh2
anulowanyanulowanuanulowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anulowanymanulowanejanulowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomanulowanajanulowanej
Genanulowaneju
Datanulowanymaj
Accanulowanejuanulowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anulowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomanulowanianulowane
Genanulowanych
Datanulowanym
Accanulowanychanulowane
Instr (z/ze)anulowanymi
Loc (wo)anulowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje