zakładna forma słowaanaerobny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomanaerobnyanaerobnaanaerobne
Genanaerobneho
anaerobnoh1
anaerobnejeanaerobneho
anaerobnoh1
Datanaerobnemu
anaerobnom1
anaerobnejanaerobnemu
anaerobnom1
Accanaerobneho
anaerobnoh1
anaerobnyanaerobnuanaerobne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaerobnymanaerobnejanaerobnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomanaerobnajanaerobnej
Genanaerobneju
Datanaerobnymaj
Accanaerobnejuanaerobnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaerobnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomanaerobnianaerobne
Genanaerobnych
Datanaerobnym
Accanaerobnychanaerobne
Instr (z/ze)anaerobnymi
Loc (wo)anaerobnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomanaerobnišianaerobnišaanaerobniše
Genanaerobnišeho
anaerobnišoh1
anaerobnišejeanaerobnišeho
anaerobnišoh1
Datanaerobnišemu
anaerobnišom1
anaerobnišejanaerobnišemu
anaerobnišom1
Accanaerobnišeho
anaerobnišoh1
anaerobnišianaerobnišuanaerobniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaerobnišimanaerobnišejanaerobnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomanaerobnišej
Genanaerobnišeju
Datanaerobnišimaj
Accanaerobnišejuanaerobnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaerobnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomanaerobnišianaerobniše
Genanaerobnišich
Datanaerobnišim
Accanaerobnišichanaerobniše
Instr (z/ze)anaerobnišimi
Loc (wo)anaerobnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajanaerobnišinajanaerobnišanajanaerobniše
Gennajanaerobnišeho
najanaerobnišoh1
najanaerobnišejenajanaerobnišeho
najanaerobnišoh1
Datnajanaerobnišemu
najanaerobnišom1
najanaerobnišejnajanaerobnišemu
najanaerobnišom1
Accnajanaerobnišeho
najanaerobnišoh1
najanaerobnišinajanaerobnišunajanaerobniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najanaerobnišimnajanaerobnišejnajanaerobnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajanaerobnišej
Gennajanaerobnišeju
Datnajanaerobnišimaj
Accnajanaerobnišejunajanaerobnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najanaerobnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajanaerobnišinajanaerobniše
Gennajanaerobnišich
Datnajanaerobnišim
Accnajanaerobnišichnajanaerobniše
Instr (z/ze)najanaerobnišimi
Loc (wo)najanaerobnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajanaerobnišinanajanaerobnišananajanaerobniše
Gennanajanaerobnišeho
nanajanaerobnišoh1
nanajanaerobnišejenanajanaerobnišeho
nanajanaerobnišoh1
Datnanajanaerobnišemu
nanajanaerobnišom1
nanajanaerobnišejnanajanaerobnišemu
nanajanaerobnišom1
Accnanajanaerobnišeho
nanajanaerobnišoh1
nanajanaerobnišinanajanaerobnišunanajanaerobniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajanaerobnišimnanajanaerobnišejnanajanaerobnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajanaerobnišej
Gennanajanaerobnišeju
Datnanajanaerobnišimaj
Accnanajanaerobnišejunanajanaerobnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajanaerobnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajanaerobnišinanajanaerobniše
Gennanajanaerobnišich
Datnanajanaerobnišim
Accnanajanaerobnišichnanajanaerobniše
Instr (z/ze)nanajanaerobnišimi
Loc (wo)nanajanaerobnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřeanaerobnypřeanaerobnapřeanaerobne
Genpřeanaerobneho
přeanaerobnoh1
přeanaerobnejepřeanaerobneho
přeanaerobnoh1
Datpřeanaerobnemu
přeanaerobnom1
přeanaerobnejpřeanaerobnemu
přeanaerobnom1
Accpřeanaerobneho
přeanaerobnoh1
přeanaerobnypřeanaerobnupřeanaerobne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeanaerobnympřeanaerobnejpřeanaerobnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřeanaerobnajpřeanaerobnej
Genpřeanaerobneju
Datpřeanaerobnymaj
Accpřeanaerobnejupřeanaerobnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeanaerobnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřeanaerobnipřeanaerobne
Genpřeanaerobnych
Datpřeanaerobnym
Accpřeanaerobnychpřeanaerobne
Instr (z/ze)přeanaerobnymi
Loc (wo)přeanaerobnych


pozitiwanaerobnje
komparatiwanaerobnišo
superlatiwnajanaerobnišo
absolutiwnanajanaerobnišo
ekscesiwpřeanaerobnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje