zakładna forma słowaamtěrować

infinitiwamtěrować
transgresiw (prez)amtěrujo
amtěrujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.amtěrujuamtěrowach
2. wos.amtěruješamtěrowaše
3. wos.amtěrujeamtěrowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. amtěrujemojamtěrowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
amtěrujetajamtěrowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
amtěrujetejamtěrowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.amtěrujemyamtěrowachmy
2. wos.amtěrujećeamtěrowašće
3. wos.amtěrujaamtěrowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgamtěrowałamtěrowałaamtěrowało
Plamtěrowaliamtěrowali
amtěrowałe
Duamtěrowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.amtěrujmojamtěrujmy
2. wos.amtěrujamtěrujtajamtěrujtejamtěrujće
3. wos.


SgDuPl
Nomamtěrowanjeamtěrowaniamtěrowanja
Genamtěrowanjaamtěrowanjowamtěrowanjow
Datamtěrowanjuamtěrowanjomajamtěrowanjam
Accamtěrowanjeamtěrowaniamtěrowanja
Instr (z/ze)amtěrowanjomamtěrowanjomajamtěrowanjemi
Loc (wo)amtěrowanjuamtěrowanjomajamtěrowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomamtěrowacyamtěrowacaamtěrowace
Genamtěrowaceho
amtěrowacoh2
amtěrowacejeamtěrowaceho
amtěrowacoh2
Datamtěrowacemu
amtěrowacom2
amtěrowacejamtěrowacemu
amtěrowacom2
Accamtěrowaceho
amtěrowacoh2
amtěrowacyamtěrowacuamtěrowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amtěrowacymamtěrowacejamtěrowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomamtěrowacajamtěrowacej
Genamtěrowaceju
Datamtěrowacymaj
Accamtěrowacejuamtěrowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amtěrowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomamtěrowacyamtěrowace
Genamtěrowacych
Datamtěrowacym
Accamtěrowacychamtěrowace
Instr (z/ze)amtěrowacymi
Loc (wo)amtěrowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomamtěrowanyamtěrowanaamtěrowane
Genamtěrowaneho
amtěrowanoh2
amtěrowanejeamtěrowaneho
amtěrowanoh2
Datamtěrowanemu
amtěrowanom2
amtěrowanejamtěrowanemu
amtěrowanom2
Accamtěrowaneho
amtěrowanoh2
amtěrowanyamtěrowanuamtěrowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amtěrowanymamtěrowanejamtěrowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomamtěrowanajamtěrowanej
Genamtěrowaneju
Datamtěrowanymaj
Accamtěrowanejuamtěrowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amtěrowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomamtěrowaniamtěrowane
Genamtěrowanych
Datamtěrowanym
Accamtěrowanychamtěrowane
Instr (z/ze)amtěrowanymi
Loc (wo)amtěrowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje