zakładna forma słowaamputěrować

infinitiwamputěrować
transgresiw (prez)amputěrujo
amputěrujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.amputěrujuamputěrowach
2. wos.amputěruješamputěrowaše
3. wos.amputěrujeamputěrowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. amputěrujemojamputěrowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
amputěrujetajamputěrowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
amputěrujetejamputěrowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.amputěrujemyamputěrowachmy
2. wos.amputěrujećeamputěrowašće
3. wos.amputěrujaamputěrowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgamputěrowałamputěrowałaamputěrowało
Plamputěrowaliamputěrowali
amputěrowałe
Duamputěrowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.amputěrujmojamputěrujmy
2. wos.amputěrujamputěrujtajamputěrujtejamputěrujće
3. wos.


SgDuPl
Nomamputěrowanjeamputěrowaniamputěrowanja
Genamputěrowanjaamputěrowanjowamputěrowanjow
Datamputěrowanjuamputěrowanjomajamputěrowanjam
Accamputěrowanjeamputěrowaniamputěrowanja
Instr (z/ze)amputěrowanjomamputěrowanjomajamputěrowanjemi
Loc (wo)amputěrowanjuamputěrowanjomajamputěrowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomamputěrowacyamputěrowacaamputěrowace
Genamputěrowaceho
amputěrowacoh2
amputěrowacejeamputěrowaceho
amputěrowacoh2
Datamputěrowacemu
amputěrowacom2
amputěrowacejamputěrowacemu
amputěrowacom2
Accamputěrowaceho
amputěrowacoh2
amputěrowacyamputěrowacuamputěrowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amputěrowacymamputěrowacejamputěrowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomamputěrowacajamputěrowacej
Genamputěrowaceju
Datamputěrowacymaj
Accamputěrowacejuamputěrowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amputěrowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomamputěrowacyamputěrowace
Genamputěrowacych
Datamputěrowacym
Accamputěrowacychamputěrowace
Instr (z/ze)amputěrowacymi
Loc (wo)amputěrowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomamputěrowanyamputěrowanaamputěrowane
Genamputěrowaneho
amputěrowanoh2
amputěrowanejeamputěrowaneho
amputěrowanoh2
Datamputěrowanemu
amputěrowanom2
amputěrowanejamputěrowanemu
amputěrowanom2
Accamputěrowaneho
amputěrowanoh2
amputěrowanyamputěrowanuamputěrowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amputěrowanymamputěrowanejamputěrowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomamputěrowanajamputěrowanej
Genamputěrowaneju
Datamputěrowanymaj
Accamputěrowanejuamputěrowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amputěrowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomamputěrowaniamputěrowane
Genamputěrowanych
Datamputěrowanym
Accamputěrowanychamputěrowane
Instr (z/ze)amputěrowanymi
Loc (wo)amputěrowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje