zakładna forma słowaamortizować

infinitiwamortizować
transgresiw (prez)amortizujo
amortizujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.amortizujuamortizowach
2. wos.amortizuješamortizowaše
3. wos.amortizujeamortizowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. amortizujemojamortizowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
amortizujetajamortizowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
amortizujetejamortizowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.amortizujemyamortizowachmy
2. wos.amortizujećeamortizowašće
3. wos.amortizujaamortizowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgamortizowałamortizowałaamortizowało
Plamortizowaliamortizowali
amortizowałe
Duamortizowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.amortizujmojamortizujmy
2. wos.amortizujamortizujtajamortizujtejamortizujće
3. wos.


SgDuPl
Nomamortizowanjeamortizowaniamortizowanja
Genamortizowanjaamortizowanjowamortizowanjow
Datamortizowanjuamortizowanjomajamortizowanjam
Accamortizowanjeamortizowaniamortizowanja
Instr (z/ze)amortizowanjomamortizowanjomajamortizowanjemi
Loc (wo)amortizowanjuamortizowanjomajamortizowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomamortizowacyamortizowacaamortizowace
Genamortizowaceho
amortizowacoh2
amortizowacejeamortizowaceho
amortizowacoh2
Datamortizowacemu
amortizowacom2
amortizowacejamortizowacemu
amortizowacom2
Accamortizowaceho
amortizowacoh2
amortizowacyamortizowacuamortizowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amortizowacymamortizowacejamortizowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomamortizowacajamortizowacej
Genamortizowaceju
Datamortizowacymaj
Accamortizowacejuamortizowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amortizowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomamortizowacyamortizowace
Genamortizowacych
Datamortizowacym
Accamortizowacychamortizowace
Instr (z/ze)amortizowacymi
Loc (wo)amortizowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomamortizowanyamortizowanaamortizowane
Genamortizowaneho
amortizowanoh2
amortizowanejeamortizowaneho
amortizowanoh2
Datamortizowanemu
amortizowanom2
amortizowanejamortizowanemu
amortizowanom2
Accamortizowaneho
amortizowanoh2
amortizowanyamortizowanuamortizowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amortizowanymamortizowanejamortizowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomamortizowanajamortizowanej
Genamortizowaneju
Datamortizowanymaj
Accamortizowanejuamortizowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
amortizowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomamortizowaniamortizowane
Genamortizowanych
Datamortizowanym
Accamortizowanychamortizowane
Instr (z/ze)amortizowanymi
Loc (wo)amortizowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje