zakładna forma słowaalkoholizować

infinitiwalkoholizować
transgresiw (prez)alkoholizujo
alkoholizujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.alkoholizujualkoholizowach
2. wos.alkoholizuješalkoholizowaše
3. wos.alkoholizujealkoholizowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. alkoholizujemojalkoholizowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
alkoholizujetajalkoholizowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
alkoholizujetejalkoholizowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.alkoholizujemyalkoholizowachmy
2. wos.alkoholizujećealkoholizowašće
3. wos.alkoholizujaalkoholizowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgalkoholizowałalkoholizowałaalkoholizowało
Plalkoholizowalialkoholizowali
alkoholizowałe
Dualkoholizowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.alkoholizujmojalkoholizujmy
2. wos.alkoholizujalkoholizujtajalkoholizujtejalkoholizujće
3. wos.


SgDuPl
Nomalkoholizowanjealkoholizowanialkoholizowanja
Genalkoholizowanjaalkoholizowanjowalkoholizowanjow
Datalkoholizowanjualkoholizowanjomajalkoholizowanjam
Accalkoholizowanjealkoholizowanialkoholizowanja
Instr (z/ze)alkoholizowanjomalkoholizowanjomajalkoholizowanjemi
Loc (wo)alkoholizowanjualkoholizowanjomajalkoholizowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomalkoholizowacyalkoholizowacaalkoholizowace
Genalkoholizowaceho
alkoholizowacoh2
alkoholizowacejealkoholizowaceho
alkoholizowacoh2
Datalkoholizowacemu
alkoholizowacom2
alkoholizowacejalkoholizowacemu
alkoholizowacom2
Accalkoholizowaceho
alkoholizowacoh2
alkoholizowacyalkoholizowacualkoholizowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alkoholizowacymalkoholizowacejalkoholizowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomalkoholizowacajalkoholizowacej
Genalkoholizowaceju
Datalkoholizowacymaj
Accalkoholizowacejualkoholizowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alkoholizowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomalkoholizowacyalkoholizowace
Genalkoholizowacych
Datalkoholizowacym
Accalkoholizowacychalkoholizowace
Instr (z/ze)alkoholizowacymi
Loc (wo)alkoholizowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomalkoholizowanyalkoholizowanaalkoholizowane
Genalkoholizowaneho
alkoholizowanoh2
alkoholizowanejealkoholizowaneho
alkoholizowanoh2
Datalkoholizowanemu
alkoholizowanom2
alkoholizowanejalkoholizowanemu
alkoholizowanom2
Accalkoholizowaneho
alkoholizowanoh2
alkoholizowanyalkoholizowanualkoholizowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alkoholizowanymalkoholizowanejalkoholizowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomalkoholizowanajalkoholizowanej
Genalkoholizowaneju
Datalkoholizowanymaj
Accalkoholizowanejualkoholizowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alkoholizowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomalkoholizowanialkoholizowane
Genalkoholizowanych
Datalkoholizowanym
Accalkoholizowanychalkoholizowane
Instr (z/ze)alkoholizowanymi
Loc (wo)alkoholizowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje