zakładna forma słowaalikwotny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomalikwotnyalikwotnaalikwotne
Genalikwotneho
alikwotnoh1
alikwotnejealikwotneho
alikwotnoh1
Datalikwotnemu
alikwotnom1
alikwotnejalikwotnemu
alikwotnom1
Accalikwotneho
alikwotnoh1
alikwotnyalikwotnualikwotne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alikwotnymalikwotnejalikwotnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomalikwotnajalikwotnej
Genalikwotneju
Datalikwotnymaj
Accalikwotnejualikwotnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alikwotnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomalikwotnialikwotne
Genalikwotnych
Datalikwotnym
Accalikwotnychalikwotne
Instr (z/ze)alikwotnymi
Loc (wo)alikwotnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomalikwotnišialikwotnišaalikwotniše
Genalikwotnišeho
alikwotnišoh1
alikwotnišejealikwotnišeho
alikwotnišoh1
Datalikwotnišemu
alikwotnišom1
alikwotnišejalikwotnišemu
alikwotnišom1
Accalikwotnišeho
alikwotnišoh1
alikwotnišialikwotnišualikwotniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alikwotnišimalikwotnišejalikwotnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomalikwotnišej
Genalikwotnišeju
Datalikwotnišimaj
Accalikwotnišejualikwotnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alikwotnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomalikwotnišialikwotniše
Genalikwotnišich
Datalikwotnišim
Accalikwotnišichalikwotniše
Instr (z/ze)alikwotnišimi
Loc (wo)alikwotnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajalikwotnišinajalikwotnišanajalikwotniše
Gennajalikwotnišeho
najalikwotnišoh1
najalikwotnišejenajalikwotnišeho
najalikwotnišoh1
Datnajalikwotnišemu
najalikwotnišom1
najalikwotnišejnajalikwotnišemu
najalikwotnišom1
Accnajalikwotnišeho
najalikwotnišoh1
najalikwotnišinajalikwotnišunajalikwotniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najalikwotnišimnajalikwotnišejnajalikwotnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajalikwotnišej
Gennajalikwotnišeju
Datnajalikwotnišimaj
Accnajalikwotnišejunajalikwotnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najalikwotnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajalikwotnišinajalikwotniše
Gennajalikwotnišich
Datnajalikwotnišim
Accnajalikwotnišichnajalikwotniše
Instr (z/ze)najalikwotnišimi
Loc (wo)najalikwotnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajalikwotnišinanajalikwotnišananajalikwotniše
Gennanajalikwotnišeho
nanajalikwotnišoh1
nanajalikwotnišejenanajalikwotnišeho
nanajalikwotnišoh1
Datnanajalikwotnišemu
nanajalikwotnišom1
nanajalikwotnišejnanajalikwotnišemu
nanajalikwotnišom1
Accnanajalikwotnišeho
nanajalikwotnišoh1
nanajalikwotnišinanajalikwotnišunanajalikwotniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajalikwotnišimnanajalikwotnišejnanajalikwotnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajalikwotnišej
Gennanajalikwotnišeju
Datnanajalikwotnišimaj
Accnanajalikwotnišejunanajalikwotnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajalikwotnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajalikwotnišinanajalikwotniše
Gennanajalikwotnišich
Datnanajalikwotnišim
Accnanajalikwotnišichnanajalikwotniše
Instr (z/ze)nanajalikwotnišimi
Loc (wo)nanajalikwotnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřealikwotnypřealikwotnapřealikwotne
Genpřealikwotneho
přealikwotnoh1
přealikwotnejepřealikwotneho
přealikwotnoh1
Datpřealikwotnemu
přealikwotnom1
přealikwotnejpřealikwotnemu
přealikwotnom1
Accpřealikwotneho
přealikwotnoh1
přealikwotnypřealikwotnupřealikwotne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přealikwotnympřealikwotnejpřealikwotnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřealikwotnajpřealikwotnej
Genpřealikwotneju
Datpřealikwotnymaj
Accpřealikwotnejupřealikwotnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přealikwotnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřealikwotnipřealikwotne
Genpřealikwotnych
Datpřealikwotnym
Accpřealikwotnychpřealikwotne
Instr (z/ze)přealikwotnymi
Loc (wo)přealikwotnych


pozitiwalikwotnje
komparatiwalikwotnišo
superlatiwnajalikwotnišo
absolutiwnanajalikwotnišo
ekscesiwpřealikwotnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje