zakładna forma słowaalfabetizować

infinitiwalfabetizować
transgresiw (prez)alfabetizujo
alfabetizujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.alfabetizujualfabetizowach
2. wos.alfabetizuješalfabetizowaše
3. wos.alfabetizujealfabetizowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. alfabetizujemojalfabetizowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
alfabetizujetajalfabetizowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
alfabetizujetejalfabetizowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.alfabetizujemyalfabetizowachmy
2. wos.alfabetizujećealfabetizowašće
3. wos.alfabetizujaalfabetizowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgalfabetizowałalfabetizowałaalfabetizowało
Plalfabetizowalialfabetizowali
alfabetizowałe
Dualfabetizowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.alfabetizujmojalfabetizujmy
2. wos.alfabetizujalfabetizujtajalfabetizujtejalfabetizujće
3. wos.


SgDuPl
Nomalfabetizowanjealfabetizowanialfabetizowanja
Genalfabetizowanjaalfabetizowanjowalfabetizowanjow
Datalfabetizowanjualfabetizowanjomajalfabetizowanjam
Accalfabetizowanjealfabetizowanialfabetizowanja
Instr (z/ze)alfabetizowanjomalfabetizowanjomajalfabetizowanjemi
Loc (wo)alfabetizowanjualfabetizowanjomajalfabetizowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomalfabetizowacyalfabetizowacaalfabetizowace
Genalfabetizowaceho
alfabetizowacoh2
alfabetizowacejealfabetizowaceho
alfabetizowacoh2
Datalfabetizowacemu
alfabetizowacom2
alfabetizowacejalfabetizowacemu
alfabetizowacom2
Accalfabetizowaceho
alfabetizowacoh2
alfabetizowacyalfabetizowacualfabetizowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alfabetizowacymalfabetizowacejalfabetizowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomalfabetizowacajalfabetizowacej
Genalfabetizowaceju
Datalfabetizowacymaj
Accalfabetizowacejualfabetizowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alfabetizowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomalfabetizowacyalfabetizowace
Genalfabetizowacych
Datalfabetizowacym
Accalfabetizowacychalfabetizowace
Instr (z/ze)alfabetizowacymi
Loc (wo)alfabetizowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomalfabetizowanyalfabetizowanaalfabetizowane
Genalfabetizowaneho
alfabetizowanoh2
alfabetizowanejealfabetizowaneho
alfabetizowanoh2
Datalfabetizowanemu
alfabetizowanom2
alfabetizowanejalfabetizowanemu
alfabetizowanom2
Accalfabetizowaneho
alfabetizowanoh2
alfabetizowanyalfabetizowanualfabetizowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alfabetizowanymalfabetizowanejalfabetizowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomalfabetizowanajalfabetizowanej
Genalfabetizowaneju
Datalfabetizowanymaj
Accalfabetizowanejualfabetizowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
alfabetizowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomalfabetizowanialfabetizowane
Genalfabetizowanych
Datalfabetizowanym
Accalfabetizowanychalfabetizowane
Instr (z/ze)alfabetizowanymi
Loc (wo)alfabetizowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje