zakładna forma słowaakumulować

infinitiwakumulować
transgresiw (prez)akumulujo
akumulujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.akumulujuakumulowach
2. wos.akumuluješakumulowaše
3. wos.akumulujeakumulowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. akumulujemojakumulowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
akumulujetajakumulowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
akumulujetejakumulowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.akumulujemyakumulowachmy
2. wos.akumulujećeakumulowašće
3. wos.akumulujaakumulowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgakumulowałakumulowałaakumulowało
Plakumulowaliakumulowali
akumulowałe
Duakumulowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.akumulujmojakumulujmy
2. wos.akumulujakumulujtajakumulujtejakumulujće
3. wos.


SgDuPl
Nomakumulowanjeakumulowaniakumulowanja
Genakumulowanjaakumulowanjowakumulowanjow
Datakumulowanjuakumulowanjomajakumulowanjam
Accakumulowanjeakumulowaniakumulowanja
Instr (z/ze)akumulowanjomakumulowanjomajakumulowanjemi
Loc (wo)akumulowanjuakumulowanjomajakumulowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomakumulowacyakumulowacaakumulowace
Genakumulowaceho
akumulowacoh2
akumulowacejeakumulowaceho
akumulowacoh2
Datakumulowacemu
akumulowacom2
akumulowacejakumulowacemu
akumulowacom2
Accakumulowaceho
akumulowacoh2
akumulowacyakumulowacuakumulowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
akumulowacymakumulowacejakumulowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomakumulowacajakumulowacej
Genakumulowaceju
Datakumulowacymaj
Accakumulowacejuakumulowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
akumulowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomakumulowacyakumulowace
Genakumulowacych
Datakumulowacym
Accakumulowacychakumulowace
Instr (z/ze)akumulowacymi
Loc (wo)akumulowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomakumulowanyakumulowanaakumulowane
Genakumulowaneho
akumulowanoh2
akumulowanejeakumulowaneho
akumulowanoh2
Datakumulowanemu
akumulowanom2
akumulowanejakumulowanemu
akumulowanom2
Accakumulowaneho
akumulowanoh2
akumulowanyakumulowanuakumulowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
akumulowanymakumulowanejakumulowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomakumulowanajakumulowanej
Genakumulowaneju
Datakumulowanymaj
Accakumulowanejuakumulowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
akumulowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomakumulowaniakumulowane
Genakumulowanych
Datakumulowanym
Accakumulowanychakumulowane
Instr (z/ze)akumulowanymi
Loc (wo)akumulowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje