zakładna forma słowaadwerbialny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomadwerbialnyadwerbialnaadwerbialne
Genadwerbialneho
adwerbialnoh1
adwerbialnejeadwerbialneho
adwerbialnoh1
Datadwerbialnemu
adwerbialnom1
adwerbialnejadwerbialnemu
adwerbialnom1
Accadwerbialneho
adwerbialnoh1
adwerbialnyadwerbialnuadwerbialne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
adwerbialnymadwerbialnejadwerbialnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomadwerbialnajadwerbialnej
Genadwerbialneju
Datadwerbialnymaj
Accadwerbialnejuadwerbialnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
adwerbialnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomadwerbialniadwerbialne
Genadwerbialnych
Datadwerbialnym
Accadwerbialnychadwerbialne
Instr (z/ze)adwerbialnymi
Loc (wo)adwerbialnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomadwerbialnišiadwerbialnišaadwerbialniše
Genadwerbialnišeho
adwerbialnišoh1
adwerbialnišejeadwerbialnišeho
adwerbialnišoh1
Datadwerbialnišemu
adwerbialnišom1
adwerbialnišejadwerbialnišemu
adwerbialnišom1
Accadwerbialnišeho
adwerbialnišoh1
adwerbialnišiadwerbialnišuadwerbialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
adwerbialnišimadwerbialnišejadwerbialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomadwerbialnišej
Genadwerbialnišeju
Datadwerbialnišimaj
Accadwerbialnišejuadwerbialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
adwerbialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomadwerbialnišiadwerbialniše
Genadwerbialnišich
Datadwerbialnišim
Accadwerbialnišichadwerbialniše
Instr (z/ze)adwerbialnišimi
Loc (wo)adwerbialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajadwerbialnišinajadwerbialnišanajadwerbialniše
Gennajadwerbialnišeho
najadwerbialnišoh1
najadwerbialnišejenajadwerbialnišeho
najadwerbialnišoh1
Datnajadwerbialnišemu
najadwerbialnišom1
najadwerbialnišejnajadwerbialnišemu
najadwerbialnišom1
Accnajadwerbialnišeho
najadwerbialnišoh1
najadwerbialnišinajadwerbialnišunajadwerbialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najadwerbialnišimnajadwerbialnišejnajadwerbialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajadwerbialnišej
Gennajadwerbialnišeju
Datnajadwerbialnišimaj
Accnajadwerbialnišejunajadwerbialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najadwerbialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajadwerbialnišinajadwerbialniše
Gennajadwerbialnišich
Datnajadwerbialnišim
Accnajadwerbialnišichnajadwerbialniše
Instr (z/ze)najadwerbialnišimi
Loc (wo)najadwerbialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajadwerbialnišinanajadwerbialnišananajadwerbialniše
Gennanajadwerbialnišeho
nanajadwerbialnišoh1
nanajadwerbialnišejenanajadwerbialnišeho
nanajadwerbialnišoh1
Datnanajadwerbialnišemu
nanajadwerbialnišom1
nanajadwerbialnišejnanajadwerbialnišemu
nanajadwerbialnišom1
Accnanajadwerbialnišeho
nanajadwerbialnišoh1
nanajadwerbialnišinanajadwerbialnišunanajadwerbialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajadwerbialnišimnanajadwerbialnišejnanajadwerbialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajadwerbialnišej
Gennanajadwerbialnišeju
Datnanajadwerbialnišimaj
Accnanajadwerbialnišejunanajadwerbialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajadwerbialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajadwerbialnišinanajadwerbialniše
Gennanajadwerbialnišich
Datnanajadwerbialnišim
Accnanajadwerbialnišichnanajadwerbialniše
Instr (z/ze)nanajadwerbialnišimi
Loc (wo)nanajadwerbialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřeadwerbialnypřeadwerbialnapřeadwerbialne
Genpřeadwerbialneho
přeadwerbialnoh1
přeadwerbialnejepřeadwerbialneho
přeadwerbialnoh1
Datpřeadwerbialnemu
přeadwerbialnom1
přeadwerbialnejpřeadwerbialnemu
přeadwerbialnom1
Accpřeadwerbialneho
přeadwerbialnoh1
přeadwerbialnypřeadwerbialnupřeadwerbialne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeadwerbialnympřeadwerbialnejpřeadwerbialnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřeadwerbialnajpřeadwerbialnej
Genpřeadwerbialneju
Datpřeadwerbialnymaj
Accpřeadwerbialnejupřeadwerbialnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeadwerbialnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřeadwerbialnipřeadwerbialne
Genpřeadwerbialnych
Datpřeadwerbialnym
Accpřeadwerbialnychpřeadwerbialne
Instr (z/ze)přeadwerbialnymi
Loc (wo)přeadwerbialnych


pozitiwadwerbialnje
komparatiwadwerbialnišo
superlatiwnajadwerbialnišo
absolutiwnanajadwerbialnišo
ekscesiwpřeadwerbialnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje