zakładna forma słowaabortować

infinitiwabortować
transgresiw (prez)abortujo
abortujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.abortujuabortowach
2. wos.abortuješabortowaše
3. wos.abortujeabortowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. abortujemojabortowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
abortujetajabortowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
abortujetejabortowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.abortujemyabortowachmy
2. wos.abortujećeabortowašće
3. wos.abortujaabortowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgabortowałabortowałaabortowało
Plabortowaliabortowali
abortowałe
Duabortowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.abortujmojabortujmy
2. wos.abortujabortujtajabortujtejabortujće
3. wos.


SgDuPl
Nomabortowanjeabortowaniabortowanja
Genabortowanjaabortowanjowabortowanjow
Databortowanjuabortowanjomajabortowanjam
Accabortowanjeabortowaniabortowanja
Instr (z/ze)abortowanjomabortowanjomajabortowanjemi
Loc (wo)abortowanjuabortowanjomajabortowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomabortowacyabortowacaabortowace
Genabortowaceho
abortowacoh2
abortowacejeabortowaceho
abortowacoh2
Databortowacemu
abortowacom2
abortowacejabortowacemu
abortowacom2
Accabortowaceho
abortowacoh2
abortowacyabortowacuabortowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
abortowacymabortowacejabortowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomabortowacajabortowacej
Genabortowaceju
Databortowacymaj
Accabortowacejuabortowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
abortowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomabortowacyabortowace
Genabortowacych
Databortowacym
Accabortowacychabortowace
Instr (z/ze)abortowacymi
Loc (wo)abortowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomabortowanyabortowanaabortowane
Genabortowaneho
abortowanoh2
abortowanejeabortowaneho
abortowanoh2
Databortowanemu
abortowanom2
abortowanejabortowanemu
abortowanom2
Accabortowaneho
abortowanoh2
abortowanyabortowanuabortowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
abortowanymabortowanejabortowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomabortowanajabortowanej
Genabortowaneju
Databortowanymaj
Accabortowanejuabortowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
abortowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomabortowaniabortowane
Genabortowanych
Databortowanym
Accabortowanychabortowane
Instr (z/ze)abortowanymi
Loc (wo)abortowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje