zakładna forma słowawukachlicować

infinitiwwukachlicować
transgresiw (pf)wukachlicowawši


prezpret (p)
Singular1. wos.wukachlicujuwukachlicowach
2. wos.wukachlicuješwukachlicowa
3. wos.wukachlicujewukachlicowa

prezpret (p)
Dual1. wos. wukachlicujemojwukachlicowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wukachlicujetajwukachlicowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wukachlicujetejwukachlicowaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.wukachlicujemywukachlicowachmy
2. wos.wukachlicujećewukachlicowašće
3. wos.wukachlicujawukachlicowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwukachlicowałwukachlicowaławukachlicowało
Plwukachlicowaliwukachlicowali
wukachlicowałe
Duwukachlicowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wukachlicujmojwukachlicujmy
2. wos.wukachlicujwukachlicujtajwukachlicujtejwukachlicujće
3. wos.


SgDuPl
Nomwukachlicowanjewukachlicowaniwukachlicowanja
Genwukachlicowanjawukachlicowanjowwukachlicowanjow
Datwukachlicowanjuwukachlicowanjomajwukachlicowanjam
Accwukachlicowanjewukachlicowaniwukachlicowanja
Instr (z/ze)wukachlicowanjomwukachlicowanjomajwukachlicowanjemi
Loc (wo)wukachlicowanjuwukachlicowanjomajwukachlicowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwukachlicowanywukachlicowanawukachlicowane
Genwukachlicowaneho
wukachlicowanoh2
wukachlicowanejewukachlicowaneho
wukachlicowanoh2
Datwukachlicowanemu
wukachlicowanom2
wukachlicowanejwukachlicowanemu
wukachlicowanom2
Accwukachlicowaneho
wukachlicowanoh2
wukachlicowanywukachlicowanuwukachlicowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wukachlicowanymwukachlicowanejwukachlicowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwukachlicowanajwukachlicowanej
Genwukachlicowaneju
Datwukachlicowanymaj
Accwukachlicowanejuwukachlicowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wukachlicowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwukachlicowaniwukachlicowane
Genwukachlicowanych
Datwukachlicowanym
Accwukachlicowanychwukachlicowane
Instr (z/ze)wukachlicowanymi
Loc (wo)wukachlicowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje