zakładna forma słowazahibne

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomzahibnyzahibnazahibne
Genzahibneho
zahibnoh
zahibnejezahibneho
zahibnoh
Datzahibnemu
zahibnom
zahibnejzahibnemu
zahibnom
Acczahibneho
zahibnoh
zahibnyzahibnuzahibne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
zahibnymzahibnejzahibnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomzahibnajzahibnej
Genzahibneju
Datzahibnymaj
Acczahibnejuzahibnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
zahibnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomzahibnizahibne
Genzahibnych
Datzahibnym
Acczahibnychzahibne
Instr (z/ze)zahibnymi
Loc (wo)zahibnych