zakładna forma słowatabulatorowa, tabulatorowe
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomtabulatorowytabulatorowatabulatorowe
Gentabulatoroweho
tabulatorowoh1
tabulatorowejetabulatoroweho
tabulatorowoh1
Dattabulatorowemu
tabulatorowom1
tabulatorowejtabulatorowemu
tabulatorowom1
Acctabulatoroweho
tabulatorowoh1
tabulatorowytabulatorowutabulatorowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tabulatorowymtabulatorowejtabulatorowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomtabulatorowajtabulatorowej
Gentabulatoroweju
Dattabulatorowymaj
Acctabulatorowejutabulatorowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tabulatorowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomtabulatorowitabulatorowe
Gentabulatorowych
Dattabulatorowym
Acctabulatorowychtabulatorowe
Instr (z/ze)tabulatorowymi
Loc (wo)tabulatorowych


komponentatabulatorowo-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje