zakładna forma słowarozdźělować

infinitiwrozdźělować
transgresiw (prez)rozdźělujo
rozdźělujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.rozdźělujurozdźělowach
2. wos.rozdźěluješrozdźělowaše
3. wos.rozdźělujerozdźělowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. rozdźělujemojrozdźělowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
rozdźělujetajrozdźělowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
rozdźělujetejrozdźělowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.rozdźělujemyrozdźělowachmy
2. wos.rozdźělujećerozdźělowašće
3. wos.rozdźělujarozdźělowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgrozdźělowałrozdźělowałarozdźělowało
Plrozdźělowalirozdźělowali
rozdźělowałe
Durozdźělowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.rozdźělujmojrozdźělujmy
2. wos.rozdźělujrozdźělujtajrozdźělujtejrozdźělujće
3. wos.


SgDuPl
Nomrozdźělowanjerozdźělowanirozdźělowanja
Genrozdźělowanjarozdźělowanjowrozdźělowanjow
Datrozdźělowanjurozdźělowanjomajrozdźělowanjam
Accrozdźělowanjerozdźělowanirozdźělowanja
Instr (z/ze)rozdźělowanjomrozdźělowanjomajrozdźělowanjemi
Loc (wo)rozdźělowanjurozdźělowanjomajrozdźělowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomrozdźělowacyrozdźělowacarozdźělowace
Genrozdźělowaceho
rozdźělowacoh2
rozdźělowacejerozdźělowaceho
rozdźělowacoh2
Datrozdźělowacemu
rozdźělowacom2
rozdźělowacejrozdźělowacemu
rozdźělowacom2
Accrozdźělowaceho
rozdźělowacoh2
rozdźělowacyrozdźělowacurozdźělowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
rozdźělowacymrozdźělowacejrozdźělowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomrozdźělowacajrozdźělowacej
Genrozdźělowaceju
Datrozdźělowacymaj
Accrozdźělowacejurozdźělowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
rozdźělowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomrozdźělowacyrozdźělowace
Genrozdźělowacych
Datrozdźělowacym
Accrozdźělowacychrozdźělowace
Instr (z/ze)rozdźělowacymi
Loc (wo)rozdźělowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomrozdźělowanyrozdźělowanarozdźělowane
Genrozdźělowaneho
rozdźělowanoh2
rozdźělowanejerozdźělowaneho
rozdźělowanoh2
Datrozdźělowanemu
rozdźělowanom2
rozdźělowanejrozdźělowanemu
rozdźělowanom2
Accrozdźělowaneho
rozdźělowanoh2
rozdźělowanyrozdźělowanurozdźělowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
rozdźělowanymrozdźělowanejrozdźělowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomrozdźělowanajrozdźělowanej
Genrozdźělowaneju
Datrozdźělowanymaj
Accrozdźělowanejurozdźělowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
rozdźělowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomrozdźělowanirozdźělowane
Genrozdźělowanych
Datrozdźělowanym
Accrozdźělowanychrozdźělowane
Instr (z/ze)rozdźělowanymi
Loc (wo)rozdźělowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje