zakładna forma słowapozicioněrować
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



infinitiwpozicioněrować
transgresiw (prez)pozicioněrujo
pozicioněrujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.pozicioněrujupozicioněrowach
2. wos.pozicioněruješpozicioněrowaše
3. wos.pozicioněrujepozicioněrowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. pozicioněrujemojpozicioněrowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
pozicioněrujetajpozicioněrowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
pozicioněrujetejpozicioněrowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.pozicioněrujemypozicioněrowachmy
2. wos.pozicioněrujećepozicioněrowašće
3. wos.pozicioněrujapozicioněrowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgpozicioněrowałpozicioněrowałapozicioněrowało
Plpozicioněrowalipozicioněrowali
pozicioněrowałe
Dupozicioněrowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.pozicioněrujmojpozicioněrujmy
2. wos.pozicioněrujpozicioněrujtajpozicioněrujtejpozicioněrujće
3. wos.


SgDuPl
Nompozicioněrowanjepozicioněrowanipozicioněrowanja
Genpozicioněrowanjapozicioněrowanjowpozicioněrowanjow
Datpozicioněrowanjupozicioněrowanjomajpozicioněrowanjam
Accpozicioněrowanjepozicioněrowanipozicioněrowanja
Instr (z/ze)pozicioněrowanjompozicioněrowanjomajpozicioněrowanjemi
Loc (wo)pozicioněrowanjupozicioněrowanjomajpozicioněrowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompozicioněrowacypozicioněrowacapozicioněrowace
Genpozicioněrowaceho
pozicioněrowacoh2
pozicioněrowacejepozicioněrowaceho
pozicioněrowacoh2
Datpozicioněrowacemu
pozicioněrowacom2
pozicioněrowacejpozicioněrowacemu
pozicioněrowacom2
Accpozicioněrowaceho
pozicioněrowacoh2
pozicioněrowacypozicioněrowacupozicioněrowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
pozicioněrowacympozicioněrowacejpozicioněrowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompozicioněrowacajpozicioněrowacej
Genpozicioněrowaceju
Datpozicioněrowacymaj
Accpozicioněrowacejupozicioněrowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
pozicioněrowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompozicioněrowacypozicioněrowace
Genpozicioněrowacych
Datpozicioněrowacym
Accpozicioněrowacychpozicioněrowace
Instr (z/ze)pozicioněrowacymi
Loc (wo)pozicioněrowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompozicioněrowanypozicioněrowanapozicioněrowane
Genpozicioněrowaneho
pozicioněrowanoh2
pozicioněrowanejepozicioněrowaneho
pozicioněrowanoh2
Datpozicioněrowanemu
pozicioněrowanom2
pozicioněrowanejpozicioněrowanemu
pozicioněrowanom2
Accpozicioněrowaneho
pozicioněrowanoh2
pozicioněrowanypozicioněrowanupozicioněrowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
pozicioněrowanympozicioněrowanejpozicioněrowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompozicioněrowanajpozicioněrowanej
Genpozicioněrowaneju
Datpozicioněrowanymaj
Accpozicioněrowanejupozicioněrowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
pozicioněrowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompozicioněrowanipozicioněrowane
Genpozicioněrowanych
Datpozicioněrowanym
Accpozicioněrowanychpozicioněrowane
Instr (z/ze)pozicioněrowanymi
Loc (wo)pozicioněrowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje