zakładna forma słowakwarcowy
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomkwarcowykwarcowakwarcowe
Genkwarcoweho
kwarcowoh1
kwarcowejekwarcoweho
kwarcowoh1
Datkwarcowemu
kwarcowom1
kwarcowejkwarcowemu
kwarcowom1
Acckwarcoweho
kwarcowoh1
kwarcowykwarcowukwarcowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
kwarcowymkwarcowejkwarcowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomkwarcowajkwarcowej
Genkwarcoweju
Datkwarcowymaj
Acckwarcowejukwarcowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
kwarcowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomkwarcowikwarcowe
Genkwarcowych
Datkwarcowym
Acckwarcowychkwarcowe
Instr (z/ze)kwarcowymi
Loc (wo)kwarcowych


komponentakwarcowo-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje