zakładna forma słowaAleksandrowy
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomAleksandrowyAleksandrowaAleksandrowe
GenAleksandroweho
Aleksandrowoh1
AleksandrowejeAleksandroweho
Aleksandrowoh1
DatAleksandrowemu
Aleksandrowom1
AleksandrowejAleksandrowemu
Aleksandrowom1
AccAleksandroweho
Aleksandrowoh1
AleksandrowyAleksandrowuAleksandrowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
AleksandrowymAleksandrowejAleksandrowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomAleksandrowajAleksandrowej
GenAleksandroweju
DatAleksandrowymaj
AccAleksandrowejuAleksandrowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
Aleksandrowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomAleksandrowiAleksandrowe
GenAleksandrowych
DatAleksandrowym
AccAleksandrowychAleksandrowe
Instr (z/ze)Aleksandrowymi
Loc (wo)Aleksandrowych


komponentaAleksandrowo-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje