njewobkedźbowany

prefixFlags:
suffixFlags: WY

WortformRegelRegel (Hunspell)Textkorpus
njewobkedźbowanosć~y ~osćSFX W-018  
njewobkedźbowanosće~y ~osćeSFX W-019  
njewobkedźbowanosći~y ~osćiSFX W-020  
njewobkedźbowanosću~y ~osćuSFX W-021  
njewobkedźbowanosćow~y ~osćowSFX W-022  
njewobkedźbowanosćomaj~y ~osćomajSFX W-023  
njewobkedźbowanosćam~y ~osćamSFX W-024  
njewobkedźbowanosćemi~y ~osćemiSFX W-025  
njewobkedźbowanosćach~y ~osćachSFX W-026  
njewobkedźbowana~([bcdłmnprtwz])y ~\1aSFX Y-000 #12 njewobkedźbowana
njewobkedźbowane~([bcdłmnprtwz])y ~\1eSFX Y-001 #31 njewobkedź-bowane njewobkedźbowane
njewobkedźbowaneho~([bcdłmnprtwz])y ~\1ehoSFX Y-002 #1 njewobkedźbowaneho
njewobkedźbowanoh~([bcdłmnprtwz])y ~\1ohSFX Y-003  
njewobkedźbowaneje~([bcdłmnprtwz])y ~\1ejeSFX Y-004 #1 njewobkedźbowaneje
njewobkedźbowanej~([bcdłmnprtwz])y ~\1ejSFX Y-005 #6 njewobkedźbowanej
njewobkedźbowanemu~([bcdłmnprtwz])y ~\1emuSFX Y-006  
njewobkedźbowanom~([bcdłmnprtwz])y ~\1omSFX Y-007  
njewobkedźbowanu~([bcdłmnprtwz])y ~\1uSFX Y-008 #1 njewobkedźbowanu
njewobkedźbowanym~([bcdłmnprtwz])y ~\1ymSFX Y-009 #8 njewobkedźbowanym
njewobkedźbowaneju~([bcdłmnprtwz])y ~\1ejuSFX Y-010  
njewobkedźbowanymaj~([bcdłmnprtwz])y ~\1ymajSFX Y-011  
njewobkedźbowanych~([bcdłmnprtwz])y ~\1ychSFX Y-012 #7 njewobkedźbowanych
njewobkedźbowanymi~([bcdłmnprtwz])y ~\1ymiSFX Y-013  
njewobkedźbowano~([nw])y ~\1oSFX Y-014  
njewobkedźbowanje~([^j]an)y ~\1jeSFX Y-017 #23 njewobkedźbowanje
njewobkedźbowani~([bmnprw])y ~\1iSFX Y-023 #6 njewobkedźbowani
njewobkedźbowany// Grundwort#28 njewobkedźbowany