zakładna forma słowazmužity

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomzmužityzmužitazmužite
Genzmužiteho
zmužitoh1
zmužitejezmužiteho
zmužitoh1
Datzmužitemu
zmužitom1
zmužitejzmužitemu
zmužitom1
Acczmužiteho
zmužitoh1
zmužityzmužituzmužite
Instr (z/ze)
Loc (wo)
zmužitymzmužitejzmužitym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomzmužitajzmužitej
Genzmužiteju
Datzmužitymaj
Acczmužitejuzmužitej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
zmužitymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomzmužićizmužite
Genzmužitych
Datzmužitym
Acczmužitychzmužite
Instr (z/ze)zmužitymi
Loc (wo)zmužitych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomzmužićišizmužićišazmužićiše
Genzmužićišeho
zmužićišoh1
zmužićišejezmužićišeho
zmužićišoh1
Datzmužićišemu
zmužićišom1
zmužićišejzmužićišemu
zmužićišom1
Acczmužićišeho
zmužićišoh1
zmužićišizmužićišuzmužićiše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
zmužićišimzmužićišejzmužićišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomzmužićišej
Genzmužićišeju
Datzmužićišimaj
Acczmužićišejuzmužićišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
zmužićišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomzmužićišizmužićiše
Genzmužićišich
Datzmužićišim
Acczmužićišichzmužićiše
Instr (z/ze)zmužićišimi
Loc (wo)zmužićišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajzmužićišinajzmužićišanajzmužićiše
Gennajzmužićišeho
najzmužićišoh1
najzmužićišejenajzmužićišeho
najzmužićišoh1
Datnajzmužićišemu
najzmužićišom1
najzmužićišejnajzmužićišemu
najzmužićišom1
Accnajzmužićišeho
najzmužićišoh1
najzmužićišinajzmužićišunajzmužićiše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najzmužićišimnajzmužićišejnajzmužićišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajzmužićišej
Gennajzmužićišeju
Datnajzmužićišimaj
Accnajzmužićišejunajzmužićišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najzmužićišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajzmužićišinajzmužićiše
Gennajzmužićišich
Datnajzmužićišim
Accnajzmužićišichnajzmužićiše
Instr (z/ze)najzmužićišimi
Loc (wo)najzmužićišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajzmužićišinanajzmužićišananajzmužićiše
Gennanajzmužićišeho
nanajzmužićišoh1
nanajzmužićišejenanajzmužićišeho
nanajzmužićišoh1
Datnanajzmužićišemu
nanajzmužićišom1
nanajzmužićišejnanajzmužićišemu
nanajzmužićišom1
Accnanajzmužićišeho
nanajzmužićišoh1
nanajzmužićišinanajzmužićišunanajzmužićiše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajzmužićišimnanajzmužićišejnanajzmužićišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajzmužićišej
Gennanajzmužićišeju
Datnanajzmužićišimaj
Accnanajzmužićišejunanajzmužićišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajzmužićišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajzmužićišinanajzmužićiše
Gennanajzmužićišich
Datnanajzmužićišim
Accnanajzmužićišichnanajzmužićiše
Instr (z/ze)nanajzmužićišimi
Loc (wo)nanajzmužićišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřezmužitypřezmužitapřezmužite
Genpřezmužiteho
přezmužitoh1
přezmužitejepřezmužiteho
přezmužitoh1
Datpřezmužitemu
přezmužitom1
přezmužitejpřezmužitemu
přezmužitom1
Accpřezmužiteho
přezmužitoh1
přezmužitypřezmužitupřezmužite
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přezmužitympřezmužitejpřezmužitym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřezmužitajpřezmužitej
Genpřezmužiteju
Datpřezmužitymaj
Accpřezmužitejupřezmužitej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přezmužitymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřezmužićipřezmužite
Genpřezmužitych
Datpřezmužitym
Accpřezmužitychpřezmužite
Instr (z/ze)přezmužitymi
Loc (wo)přezmužitych


pozitiwzmužiće
komparatiwzmužićišo
superlatiwnajzmužićišo
absolutiwnanajzmužićišo
ekscesiwpřezmužiće




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje