zakładna forma słowawotewěrać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwwotewěrać
transgresiw (prez)wotewěrajo


prezpret (ip)
Singular1. wos.wotewěramwotewěrach
2. wos.wotewěrašwotewěraše
3. wos.wotewěrawotewěraše

prezpret (ip)
Dual1. wos. wotewěramojwotewěrachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wotewěratajwotewěraštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wotewěratejwotewěraštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.wotewěramywotewěrachmy
2. wos.wotewěraćewotewěrašće
3. wos.wotewěraja
wotewěraju
wotewěrachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwotewěrałwotewěraławotewěrało
Plwotewěraliwotewěrali
wotewěrałe
Duwotewěrałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wotewěrajmojwotewěrajmy
2. wos.wotewěrajwotewěrajtajwotewěrajtejwotewěrajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwotewěranjewotewěraniwotewěranja
Genwotewěranjawotewěranjowwotewěranjow
Datwotewěranjuwotewěranjomajwotewěranjam
Accwotewěranjewotewěraniwotewěranja
Instr (z/ze)wotewěranjomwotewěranjomajwotewěranjemi
Loc (wo)wotewěranjuwotewěranjomajwotewěranjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotewěracywotewěracawotewěrace
Genwotewěraceho
wotewěracoh
wotewěracejewotewěraceho
wotewěracoh
Datwotewěracemu
wotewěracom
wotewěracejwotewěracemu
wotewěracom
Accwotewěraceho
wotewěracoh
wotewěracywotewěracuwotewěrace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotewěracymwotewěracejwotewěracym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotewěracajwotewěracej
Genwotewěraceju
Datwotewěracymaj
Accwotewěracejuwotewěracej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotewěracymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotewěracywotewěrace
Genwotewěracych
Datwotewěracym
Accwotewěracychwotewěrace
Instr (z/ze)wotewěracymi
Loc (wo)wotewěracych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotewěranywotewěranawotewěrane
Genwotewěraneho
wotewěranoh
wotewěranejewotewěraneho
wotewěranoh
Datwotewěranemu
wotewěranom
wotewěranejwotewěranemu
wotewěranom
Accwotewěraneho
wotewěranoh
wotewěranywotewěranuwotewěrane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotewěranymwotewěranejwotewěranym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotewěranajwotewěranej
Genwotewěraneju
Datwotewěranymaj
Accwotewěranejuwotewěranej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotewěranymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotewěraniwotewěrane
Genwotewěranych
Datwotewěranym
Accwotewěranychwotewěrane
Instr (z/ze)wotewěranymi
Loc (wo)wotewěranych




1 wokatiw runa so nominatiwej