zakładna forma słowawotemrěwacy
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotemrěwacywotemrěwacawotemrěwace
Genwotemrěwaceho
wotemrěwacoh1
wotemrěwacejewotemrěwaceho
wotemrěwacoh1
Datwotemrěwacemu
wotemrěwacom1
wotemrěwacejwotemrěwacemu
wotemrěwacom1
Accwotemrěwaceho
wotemrěwacoh
wotemrěwacywotemrěwacuwotemrěwace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrěwacymwotemrěwacejwotemrěwacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotemrěwacajwotemrěwacej
Genwotemrěwaceju
Datwotemrěwacymaj
Accwotemrěwacejuwotemrěwacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrěwacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotemrěwacywotemrěwace
Genwotemrěwacych
Datwotemrěwacym
Accwotemrěwacychwotemrěwace
Instr (z/ze)wotemrěwacymi
Loc (wo)wotemrěwacych


komponentawotemrěwaco-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje