zakładna forma słowawotemrěwać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwwotemrěwać
transgresiw (prez)wotemrěwajo


prezpret (ip)
Singular1. wos.wotemrěwamwotemrěwach
2. wos.wotemrěwašwotemrěwaše
3. wos.wotemrěwawotemrěwaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. wotemrěwamojwotemrěwachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wotemrěwatajwotemrěwaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wotemrěwatejwotemrěwaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.wotemrěwamywotemrěwachmy
2. wos.wotemrěwaćewotemrěwašće
3. wos.wotemrěwaja
wotemrěwaju
wotemrěwachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwotemrěwałwotemrěwaławotemrěwało
Plwotemrěwaliwotemrěwali
wotemrěwałe
Duwotemrěwałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wotemrěwajmojwotemrěwajmy
2. wos.wotemrěwajwotemrěwajtajwotemrěwajtejwotemrěwajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwotemrěwanjewotemrěwaniwotemrěwanja
Genwotemrěwanjawotemrěwanjowwotemrěwanjow
Datwotemrěwanjuwotemrěwanjomajwotemrěwanjam
Accwotemrěwanjewotemrěwaniwotemrěwanja
Instr (z/ze)wotemrěwanjomwotemrěwanjomajwotemrěwanjemi
Loc (wo)wotemrěwanjuwotemrěwanjomajwotemrěwanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotemrěwacywotemrěwacawotemrěwace
Genwotemrěwaceho
wotemrěwacoh
wotemrěwacejewotemrěwaceho
wotemrěwacoh
Datwotemrěwacemu
wotemrěwacom
wotemrěwacejwotemrěwacemu
wotemrěwacom
Accwotemrěwaceho
wotemrěwacoh
wotemrěwacywotemrěwacuwotemrěwace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrěwacymwotemrěwacejwotemrěwacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotemrěwacajwotemrěwacej
Genwotemrěwaceju
Datwotemrěwacymaj
Accwotemrěwacejuwotemrěwacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrěwacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotemrěwacywotemrěwace
Genwotemrěwacych
Datwotemrěwacym
Accwotemrěwacychwotemrěwace
Instr (z/ze)wotemrěwacymi
Loc (wo)wotemrěwacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotemrěwanywotemrěwanawotemrěwane
Genwotemrěwaneho
wotemrěwanoh
wotemrěwanejewotemrěwaneho
wotemrěwanoh
Datwotemrěwanemu
wotemrěwanom
wotemrěwanejwotemrěwanemu
wotemrěwanom
Accwotemrěwaneho
wotemrěwanoh
wotemrěwanywotemrěwanuwotemrěwane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrěwanymwotemrěwanejwotemrěwanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotemrěwanajwotemrěwanej
Genwotemrěwaneju
Datwotemrěwanymaj
Accwotemrěwanejuwotemrěwanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotemrěwanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotemrěwaniwotemrěwane
Genwotemrěwanych
Datwotemrěwanym
Accwotemrěwanychwotemrěwane
Instr (z/ze)wotemrěwanymi
Loc (wo)wotemrěwanych




1 wokatiw runa so nominatiwej