zakładna forma słowawotedawanski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotedawanskiwotedawanskawotedawanske
Genwotedawanskeho
wotedawanskoh1
wotedawanskejewotedawanskeho
wotedawanskoh1
Datwotedawanskemu
wotedawanskom1
wotedawanskejwotedawanskemu
wotedawanskom1
Accwotedawanskeho
wotedawanskoh
wotedawanskiwotedawanskuwotedawanske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotedawanskimwotedawanskejwotedawanskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotedawanskej
wotedawanskaj
wotedawanskej
Genwotedawanskeju
Datwotedawanskimaj
Accwotedawanskejuwotedawanskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotedawanskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotedawanscywotedawanske
Genwotedawanskich
Datwotedawanskim
Accwotedawanskichwotedawanske
Instr (z/ze)wotedawanskimi
Loc (wo)wotedawanskich


pozitiwwotedawansce


komponentawotedawansko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje