zakładna forma słowawotedawać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwwotedawać
transgresiw (prez)wotedawajo


prezpret (ip)
Singular1. wos.wotedawamwotedawach
2. wos.wotedawašwotedawaše
3. wos.wotedawawotedawaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. wotedawamojwotedawachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wotedawatajwotedawaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wotedawatejwotedawaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.wotedawamywotedawachmy
2. wos.wotedawaćewotedawašće
3. wos.wotedawaja
wotedawaju
wotedawachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwotedawałwotedawaławotedawało
Plwotedawaliwotedawali
wotedawałe
Duwotedawałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wotedawajmojwotedawajmy
2. wos.wotedawajwotedawajtajwotedawajtejwotedawajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwotedawanjewotedawaniwotedawanja
Genwotedawanjawotedawanjowwotedawanjow
Datwotedawanjuwotedawanjomajwotedawanjam
Accwotedawanjewotedawaniwotedawanja
Instr (z/ze)wotedawanjomwotedawanjomajwotedawanjemi
Loc (wo)wotedawanjuwotedawanjomajwotedawanjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotedawacywotedawacawotedawace
Genwotedawaceho
wotedawacoh
wotedawacejewotedawaceho
wotedawacoh
Datwotedawacemu
wotedawacom
wotedawacejwotedawacemu
wotedawacom
Accwotedawaceho
wotedawacoh
wotedawacywotedawacuwotedawace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotedawacymwotedawacejwotedawacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotedawacajwotedawacej
Genwotedawaceju
Datwotedawacymaj
Accwotedawacejuwotedawacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotedawacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotedawacywotedawace
Genwotedawacych
Datwotedawacym
Accwotedawacychwotedawace
Instr (z/ze)wotedawacymi
Loc (wo)wotedawacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwotedawanywotedawanawotedawane
Genwotedawaneho
wotedawanoh
wotedawanejewotedawaneho
wotedawanoh
Datwotedawanemu
wotedawanom
wotedawanejwotedawanemu
wotedawanom
Accwotedawaneho
wotedawanoh
wotedawanywotedawanuwotedawane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotedawanymwotedawanejwotedawanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwotedawanajwotedawanej
Genwotedawaneju
Datwotedawanymaj
Accwotedawanejuwotedawanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wotedawanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwotedawaniwotedawane
Genwotedawanych
Datwotedawanym
Accwotedawanychwotedawane
Instr (z/ze)wotedawanymi
Loc (wo)wotedawanych




1 wokatiw runa so nominatiwej