zakładna forma słowawoteběrarski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma flex 1/2 samsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwoteběrarskiwoteběrarskawoteběrarske
Genwoteběrarskeho
woteběrarskoh1
woteběrarskejewoteběrarskeho
woteběrarskoh1
Datwoteběrarskemu
woteběrarskom1
woteběrarskejwoteběrarskemu
woteběrarskom1
Accwoteběrarskeho
woteběrarskoh1
woteběrarskiwoteběrarskuwoteběrarske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběrarskimwoteběrarskejwoteběrarskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwoteběrarskej
woteběrarskaj
woteběrarskej
Genwoteběrarskeju
Datwoteběrarskimaj
Accwoteběrarskejuwoteběrarskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběrarskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwoteběrarscywoteběrarske
Genwoteběrarskich
Datwoteběrarskim
Accwoteběrarskichwoteběrarske
Instr (z/ze)woteběrarskimi
Loc (wo)woteběrarskich


pozitiwwoteběrarsce


komponentawoteběrarsko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje