zakładna forma słowawoteběrać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



infinitiwwoteběrać
transgresiw (prez)woteběrajo


prezpret (ip)
Singular1. wos.woteběramwoteběrach
2. wos.woteběrašwoteběraše
3. wos.woteběrawoteběraše

prezpret (ip)
Dual1. wos. woteběramojwoteběrachmoj
2.-3. wos.m
Rat
woteběratajwoteběraštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
woteběratejwoteběraštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.woteběramywoteběrachmy
2. wos.woteběraćewoteběrašće
3. wos.woteběraja
woteběraju
woteběrachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwoteběrałwoteběraławoteběrało
Plwoteběraliwoteběrali
woteběrałe
Duwoteběrałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.woteběrajmojwoteběrajmy
2. wos.woteběrajwoteběrajtajwoteběrajtejwoteběrajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwoteběranjewoteběraniwoteběranja
Genwoteběranjawoteběranjowwoteběranjow
Datwoteběranjuwoteběranjomajwoteběranjam
Accwoteběranjewoteběraniwoteběranja
Instr (z/ze)woteběranjomwoteběranjomajwoteběranjemi
Loc (wo)woteběranjuwoteběranjomajwoteběranjach


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwoteběracywoteběracawoteběrace
Genwoteběraceho
woteběracoh
woteběracejewoteběraceho
woteběracoh
Datwoteběracemu
woteběracom
woteběracejwoteběracemu
woteběracom
Accwoteběraceho
woteběracoh
woteběracywoteběracuwoteběrace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběracymwoteběracejwoteběracym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwoteběracajwoteběracej
Genwoteběraceju
Datwoteběracymaj
Accwoteběracejuwoteběracej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběracymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwoteběracywoteběrace
Genwoteběracych
Datwoteběracym
Accwoteběracychwoteběrace
Instr (z/ze)woteběracymi
Loc (wo)woteběracych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwoteběranywoteběranawoteběrane
Genwoteběraneho
woteběranoh
woteběranejewoteběraneho
woteběranoh
Datwoteběranemu
woteběranom
woteběranejwoteběranemu
woteběranom
Accwoteběraneho
woteběranoh
woteběranywoteběranuwoteběrane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběranymwoteběranejwoteběranym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwoteběranajwoteběranej
Genwoteběraneju
Datwoteběranymaj
Accwoteběranejuwoteběranej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
woteběranymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwoteběraniwoteběrane
Genwoteběranych
Datwoteběranym
Accwoteběranychwoteběrane
Instr (z/ze)woteběranymi
Loc (wo)woteběranych




1 wokatiw runa so nominatiwej